Klaipėdos kriminalistai baigė tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo Plungėje bei Mažeikiuose.

Tyrimo veiksmai atlikti bendradarbiaujant kartu su Plungės rajono PK pareigūnais. Baudžiamojon atsakomybėn už padarytas nusikalstamas veikas patraukti iš viso keturi asmenys. Dviem iš jų – 21 m. plungiškiui bei 23 m. Mažeikiuose gyvenančiam įtariamajam teks atsakyti už narkotinės medžiagos – kanapių platinimą.

Dar 2020 m. sausio mėn. Plungėje, kvaišalus vartojančio nepilnamečio gyvenamojoje vietoje, policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 13 g kanapių, kurias jis, kaip įtariama, buvo įgijęs iš jau minėto, anksčiau neteisto, 21 m. plungiškio.
Taip pat tyrimo metu užfiksuota, kad 2020 m. vasario mėn. 23 m. Mažeikių gyventojas pardavė apie 3 g kanapių pirkėju apsimetusiam asmeniui.

Tęsiant tyrimo veiksmus 2020 m. liepos mėnesį Mažeikiuose, Draugystės g., policijos pareigūnai sulaikė narkotikus įsigijusį, anksčiau neteistą, 18 m. vaikiną. Pastarojo asmens kratos metu rasta apie 1 g kanapių.
Tą pačią dieną Mažeikiuose KPONTV pareigūnai sulaikė jau minėtą, šias narkotines medžiagas įtariama platinusį, 23 m. jaunuolį, pas kurį asmens kratos metu dar rasta narkotinės medžiagos – kokaino.

Šis vienoje iš Mažeikių įmonių dirbantis vaikinas teisėsaugai žinomas, 2016 m. jam buvo pareikštas įtarimas dėl sukčiavimo, 2017 m. ir 2019 m. – dėl vagysčių, 2019 m. – dėl plėšimo.

Vienam iš įtariamųjų paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje bei dokumentų paėmimas, antrajam – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis, likusiems dviem – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Be to, paaiškėjo, kad 21 m. amžiaus Plungės gyventojas galimai nemetė savo amato ir toliau vykdė nusikalstamą veiką. 2020 m. spalio mėn. Plungės rajono PK pareigūnai, bendradarbiaudami su uostamiesčio KPONTV pareigūnais, Plungėje dar kartą sulaikė pastarąjį jaunuolį, kuomet šis įtariama pardavė kanapių vietos gyventojui.

Atliktų kratų vaikino automobilyje bei gyvenamojoje vietoje metu rasta virš 70 lankstinukų su įtariama platinimui paruoštomis kanapėmis bei keletas maišelių su įtariama haliucinogeniniais grybais. Pastarasis tyrimas tęsiamas, jį organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra.

Už narkotinių medžiagų platinimą numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių