Klaipėdos ligoninių vadovai susitarė dėl papildomų lovų skaičiaus Covid-19 pacientams

Reklama baigsis po sek.

Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje uostamiesčio ligoninių vadovai pristatė priemonių plano projektą, kuriame numatyta, kiek ir kur papildomų lovų bus skirta Covid-19 virusu užsikrėtusiems pacientams gydyti po to, kai esami rezervai išseks. 

Šio plano projektas jau buvo išsiųstas ir į LR Sveikatos apsaugos ministeriją. Ant jo trūko tik Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo parašo.

Plane buvo numatyta, kad ligoninėse užpildžius likusias Covid-19 pacientams pritaikytas vietas, papildomai šio krašto gydymo įstaigose jų bus rasta dar 656: 41 Gargžduose, 48 Kretingoje, 41 Šilalėje, 46 Šilutėje, 88 Tauragėje ir 392 Klaipėdoje. Nurodyta, kad Respublikinė Klaipėdos ligoninė turėtų atlaisvinti 123 lovas sunkiems ir kritiškai sunkiems ligoniams. Ligoninės direktoriaus pavaduotojo Zigmo Juzumo teigimu, ši įstaiga gali paruošti daugiausiai 80 papildomų lovų. 

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis po vėliau įvykusio ligoninių vadovų pasitarimo pranešė, jog kompromisą pavyko pasiekti ir į ministeriją siunčiamas planas bus pakoreguotas taip: Respublikinė Klaipėdos ligoninė įsipareigos paruošti 85 lovas, o Šilutės bei likusios uostamiesčio ligoninės pasidalins likusias 38.

Pakoreguotas Sveikatos priežiūros paslaugų dėl koronaviruso (COVID-19) teikimo ir organizavimo Klaipėdos ir Tauragės apskrityse plano projektas bus išsiųstas į LR Sveikatos apsaugos ministeriją tvirtinimui.

Papildomų lovų Koronavirusu užsikrėtusiems ligoniams gali prireikti jau ganėtinai greitai. Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje vyriausieji gydytojai pristatė šiandieninę Klaipėdos ligoninių situaciją.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje šiuo metu gydoma 115 Covid-19 sergančiųjų. 15 iš jų- reanimacijoje, 12- ventiliuojami. Blogiausia situacija šiandien – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje- ten šiuo metu galima gydyti tik 18 tokių ligonių.

Klaipėdos Respublikinėje ligoninėje šiandienos duomenimis- 83 koronaviruso atvejai. 3 iš jų- reanimacijoje. 1 praėjusią naktį mirė.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje pastaruoju metu fiksuojamas skubių atvejų skaičiaus augimas. Ribojamos planinės operacijos. Įstaigos vadovo Jono Sąlygos teigimu, prireikus, bet kuriuo metu reanimacijoje būtų galima gydyti 8 Covid-19 ligonius ir dar 50 tokių pacientų su miokardo infarkto bei insulto diagnozėmis. Deramasi, kad Palangos filiale būtų parengta 50 papildomų lovų.

Susitikime dalyvavęs Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas V. Žalimas sakė, jog vaikams koronavirusas buvo diagnozuotas 22 kartus, tačiau atvejai buvo nesunkūs. Tik vienas rimtai susirgęs pacientas buvo pervežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę. V. Žalimo teigimu, mažiesiems ligoniukams parengta 46 papildomos lovos, tačiau didžiausia problema įstaigoje- personalo trūkumas. Reanimacijoje dirba tik 4 specialistai ir jų nėra kuo pakeisti.

Sergančių ir besiizoliuojančių medikų netrūksta ir kitose įstaigose. Visose uostamiesčio ligoninėse tokių yra daugiau kaip 220.

Baigiantis ekstremalių situacijų komisijos posėdžiui Klaipėdos miesto savivaldybės direktorius G. Neniškis reziumavo, kad esama padėtis užtikrins ramybę bent savaitei.

Specialistai prognozuoja, kad Covid-19 pandemijos pikas mūsų šalyje bus pasiektas lapkričio 22-ąją.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių