Klaipėdos neįgaliųjų asociacijų ir neįgaliųjų sporto klubo prezidentas stos prieš teismą

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir perdavė Klaipėdos apygardos teismui baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti Klaipėdoje registruotų 2 neįgaliųjų asociacijų ir neįgaliųjų sporto klubo prezidentui G. J. dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, didelės vertės turto pasisavinimo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, duomenimis, kaltinamasis G. J., įtariamas pasisavinęs didžiąją dalį asociacijoms ir sporto klubui juridinių ir fizinių asmenų 2015–2019 metais, kaip paramą, skirtų piniginių lėšų ir tam, kad būtų nuslėptas piniginių lėšų pasisavinimas, galimai tyčia paslėpė apskaitos dokumentus.

Tyrimo duomenimis, asociacijoms ir sporto klubui rėmėjų piniginės lėšos buvo pervedamos į banko sąskaitas bei duodamos grynaisiais pinigais. Remiantis atliktu tyrimu, kaltinamasis, įtariama, gautų grynų pinigų į asociacijų ir sporto klubo kasą, banko sąskaitas neįnešė, nepanaudojo asociacijų ir sporto klubo veikloje. Taip pat tyrimas parodė, kad kaltinamasis iš asociacijų ir sporto klubo sąskaitų atlikdavo bankinius pavedimus, atsiskaitinėdavo banko kortele už galimai ne su asociacijų ir sporto klubo veikla susijusias prekes bei paslaugas. Tyrimo metu nustatyta, kad 2015–2019 metų laikotarpiu kaltinamasis galėjo pasisavinti svetimo turto, piniginių lėšų už daugiau nei 888 tūkst. eurų.

Remiantis tyrimo metu FNTT pareigūnų surinktais duomenimis nustatyta, kad kaltinamasis, įtariama, siekdamas išvengti mokesčių sumokėjimo 2015 – 2019 metų laikotarpiu, Klaipėdos apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikė galimai neteisingus duomenis apie asociacijų bei sporto klubo turtą ir pelną. Dėl to į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių