Klaipėdos pramonininkai prašo nedidinti vandens kainų

Reklama baigsis po sek.

Šiandien Klaipėdos pramonininkų asociacijos nariai susitiko su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu ir Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indre Buteniene. Nuotoliniu būdu vykusio susitikimo metu aptarta miesto teikiama parama nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui. Taip pat buvo prašoma laikinai sustabdyti nuo gegužės 1 dienos planuojamą „Klaipėdos vandenų“ teikiamų paslaugų kainų didinimą. Kainų augimą prašoma stabdyti bent pusmečiui.

AB „Klaipėdos vanduo“ paslaugos nuo gegužės 1 d. brangsta 3,6 proc. Naujas kainas dar praėjusių metų gruodžio mėnesį patvirtino Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi įmonės faktines veiklos sąnaudas ir suderinus perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas.

„Ar laikas yra branginti vandenį tokiu metu, kai visi ieško būdų padėti verslui“, – retoriškai klausė Klaipėdos pramonininkų asociacijos administracijos direktorė Jolanta Juškevičienė.

Klaipėdos pramoninkų asociacija (KPA) diskusijos metu prašė kainų nedidinti bent artimiausią pusmetį, nes verslas dėl šalyje paskelbto karantino ir tebesitęsiančios koronaviruso pandemijos vis dar patiria nemenkų nuostolių. Tačiau vandenų vadovai tikino tokio prašymo negalintys tenkinti.

Verslui siūlo įmokų atidėjimą

Kadangi paslaugų brangimą patvirtino ir Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, AB „Klaipėdos vanduo“ vadovai, atsižvelgdami į nuolat didėjančius veiklos kaštus, teigė, kad atidėti paslaugų kainų didinimo jie negali. Verslui siūloma pagalba – įmokų mokėjimo atidėjimas.

„Šioje situacijoje įmonė gali taikyti įmokų atidėjimo moratoriumą, bet ne kainų didėjimo moratoriumą apskritai“ – tikino AB vadovas Benitas Jonikas ir valdybos pirmininkė Regina Derkintytė – Kaupienė.

Neslepiama, kad vandens paslaugų kaina gali brangti daugiau nei 3,6 procentais: „Naujoji paslaugų kaina nustatyta remiantis 2018-2019 m. kaštais, kurie šiandien yra ženkliai išaugę, tad neatmetama galimybė, kad vandens kaina gali augti dar labiau“, – teigė Klaipėdos vandenų vadovas B. Jonikas.

Nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis vylėsi, kad miesto valdoma įmonė po planuojamos pertvarkos dirbs maksimaliai efektyviai ir vandens kaina neaugs daugiau nei 5 procentais.

Klaipėdos pramonininkų asociacijai vandenų vadovai žadėjo, kad dėl galimybės atidėti įmokų mokėjimą kiekvieno verslo subjekto situacija bus vertinama individualiai, nes esą uostamiestyje yra ir tokių įstaigų, kurios dėl koronaviruso pandemijos ar valstybinio karantino apribojimų nepatyrė jokių nuostolių arba jie yra nežymūs.

Pasak KPA administracijos direktorės Jolantos Juškevičienės, šiandien vykusio pasitarimo metu buvo tik diskutuojama apie galimybes padėti verslui, mažinant išlaidas už vandens paslaugas. Galutinį sprendimą šiuo klausimu priims AB „Klaipėdos vandenys“.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių