Klaipėdos rajonas laukia gyventojų pasiūlymų

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos rajone metų pabaigoje startavo Dalyvaujamasis biudžetas. Gyventojų idėjų, kaip pagerinti savo gyvenamąją aplinką, bus laukiama dar visą sausį. Vėliau už jas balsuos visi rajono gyventojai, o išrinktas geriausiai finansuos ir įgyvendins Klaipėdos rajono savivaldybė.

Kretingą stebino idėjų gausa

Kretingos rajonas šiemet iniciatyvų projektų laukia jau antrus metus. Pernai paraiškas pateikė net 47 gyventojai iš visų 9 rajono seniūnijų. Trijose kategorijose buvo išrinkti net 4 įgyvendinami projektai – 2 mažesnės ir 2 didesnės vertės. Šiuo metu vienas mažos vertės projektas jau įgyvendintas. Vydmantų miestelyje įrengta poilsio ir laisvalaikio zona su lauko treniruokliais.

Tačiau projektavimo ir planavimo procedūros vyksta ir dėl kitų viešame balsavime laimėjusių projektų. Tad Kretingoje šalia bibliotekos atsiras interaktyvus, iš žemės trykštantis fontanas, bus apšviestas nuo Vydmantų iki Palangos einantis dviračių takas, prie Įpilties piliakalnio įrengtos medinės skulptūros, sūpynės, vėliavų stiebai, lauko suolai su skulptūrų figūrėlėmis, smėlio paplūdimys su persirengimo kabina prie tvenkinio, mediniai tilteliai, „basakojų takas“, įvairūs lauko treniruokliai.

Žinoma, paraiškos autoriumi nurodomas tik vienas gyventojas, tačiau dėl idėjos tariasi kaimų, įstaigų bendruomenės. Galų gale, bendruomene juk gali būti ir mamų būrys, kurios nori mieste ar kaime įrengti vaikų žaidimų aikštelę“, – sako Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Vaida Jakumienė.

Pasak politikės, gyventojams yra svarbiausia patikėti, kad sprendžia jie, o ne už juos, kad jie gali pateikti tokią idėją, kuri, jei surinks daugiausia balsų, tikrai bus įgyvendinta.

Tie patys vydmantiškiai iš pradžių netikėjo, kad nugalėti gali mažo miestelio projektas. Nes kam labiausiai aktuali treniruoklių aikštelė? Ko gero, tik vydmantiškiams, ir tai ne visiems. Tačiau reikia suprasti ir tai, kad pateikus paraišką darbas nesibaigia. Bendruomenė atliko išties milžinišką darbą: kvietė balsuoti, pasigamino ir miestelyje pastatė stendus su informacija apie pateiktą paraišką ir kokia idėja siūloma. Tokios pastangos davė rezultatą. Beje, Kretingos rajonas buvo aktyviausias tiek teikiant idėjas, tiek už jas balsuojant“, – šypsosi V. Jakumienė.

Klaipėdos rajonas gyventojų iniciatyvų lauks visą sausį

Klaipėdos rajone dalyvaujamasis biudžetas startavo praėjusių metų pabaigoje. Gyventojai jau nuo gruodžio gali teikti idėjas, kurios pagerintų gyvenamąją aplinką.

Projektų idėjų pasiūlymai gali būti teikiami trijose projektų kategorijose:

  1. Gargždų seniūnijoje – mažos apimties iki 20 000 Eur projektai. Šios kategorijos biudžetas – iki 30 000 Eur.

  2. Savivaldybės teritorijoje, išskyrus Gargždų seniūnijos teritoriją, – mažos apimties iki 20 000 Eur projektai. Šios kategorijos biudžetas – iki 90 000 Eur.

  3. Savivaldybės teritorijoje – didelės apimties iki 100 000 Eur projektai. Šios kategorijos biudžetas – ne mažiau kaip 180 000 Eur.

Paraiškų su idėjomis laukiama iki sausio 31 d. Jas reikia siųsti el. paštu tavoideja@klaipedos-r.lt. O jau kovą visos pagal reikalavimus užpildytos idėjos bus pristatytos viešai. Idėjas gali teikti visi Klaipėdos rajono gyventojai, kuriems ne mažiau nei 16 metų, o geriausios ir daugiausiai balsų surinkusios įgyvendins savivaldybė.  

Šią iniciatyvą kuruojantys specialistai pastebi, kad labai svarbu paraišką užpildyti tinkamai, pateikti visus reikalingus dokumentus. Taip pat ragina atkreipti dėmesį į vizualų idėjos pristatymą – kuo patraukliau bus pristatytas projektas, tuo didesnė tikimybė, kad balsavimo metu jis atkreips daugiau dėmesio. Jei kyla neaiškumų dėl paraiškos formos pildymo, sąmatos rengimo – patariama kreiptis dėl konsultacijos. Gyventojai savo užklausą gali pateikti el. paštu tavoideja@klaipedos-r.lt.

Svarbu atsiminti, kad negalima teikti gatvių / kelių apšvietimo įrengimo, rekonstrukcijos ir remonto, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimo, rekonstrukcijos ir remonto projektų. Taip pat siūlomos idėjos įgyvendinimas neturi prieštarauti siūlomoje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, jau patvirtintiems kitiems savivaldybės projektų sprendiniams, taip pat netrukdyti esamiems inžineriniams tinklams ir komunikacijų sistemoms eksploatuoti.

Kitose savivaldybėse balsavimui teiktų projektų pavyzdžius ir paraiškos formą bei visą išsamią informaciją galima rasti Klaipėdos rajono savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt, pasirinkus skiltį „Gyventojams“ – „Tavo idėja“.

Gyventojų iniciatyvų projektams įgyvendinti Klaipėdos rajono savivaldybė skirs 300 tūkstančių eurų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių