Klaipėdos rajone: iš pareigų atleista vicemerė ir Administracijos direktorius

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusio Klaipėdos rajono savivaldybės Tarybos neeilinio posėdžio metu iš pareigų buvo atleista mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas. Slapto balsavimo metu už mero pavaduotojos atleidimą balsavo 14 Tarybos narių, už Administracijos direktoriaus atleidimą balsavo 14 Tarybos narių.

Mero pavaduotoja Violeta Riaukiene nepasitikėjimą išreiškė ir interpeliaciją teikė grupė Tarybos narių. Pastarieji aiškinamajame rašte nurodė, kad vicemerė nepakankamai imasi veiksmų dėl aiškios Socialinių paslaugų teikimo strategijos formavimo, taip pat neteikia siūlymų ir nesiima iniciatyvų dėl naujų socialinių paslaugų teikimo atsiradimo. Politikams užkliuvo ir tai, jog nepakankamai imamasi veiksmų dėl Švietimo kokybės gerinimo Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje.

Administracijos direktorius tų pačių politikų (kurie inicijavo vicemerės interpeliaciją) pasitikėjimą prarado dėl to, kad nepakankamai aktyviai sprendė klausimus, susijusius su Savivaldybės turto valdymu ir naudojimu, atliko tik pavienius veiksmus, kurie nesprendė problemų, kaip būtų galima savivaldybės turtą naudoti racionaliau. Pasak iniciatorių, Artūras Bogdanovas savo veiksmais demonstravo, jog nėra motyvuotas eiti šias pareigas.

Abi šios kandidatūros buvo pateiktos Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko. Išsiskyrus politiniams interesams valdančioje koalicijoje, šiandien iš pareigų atleisti būtent rajono vadovo mero B. Markausko bendrapartiečiai. Primename, kad administracijos direktorius A. Bogdanovas dar praėjusių metų gruodį buvo pats nusprendęs trauktis iš šių pareigų, tačiau vėliau prašymą atsiėmė.

Postus išsaugojo administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Ruškys ir vicemerė A. Balnionienė

Neeiliniame rajono savivaldybės Tarybos posėdyje buvo svarstomos dar dvi interpialiacijos, kurias teikė meras B. Markauskas. Pastarasis nepasitikėjimą išreiškė savo pavaduotojai A. Balnionienei bei administracijos direktoriaus pavaduotojui J. Ruškiui.

Justui Ruškiui pateikta interpeliacija grindžiama nepakankamu kontroliavimu Endriejavo kultūros namų rekonstrukcijos darbų eigą, nes per dvejus matus darbai nepajudėjo šiuo klausimu, o tai padidins rangos darbų kainą ir rizikuoja netekti ES paramos. Rajono savivaldybės mero taip pat netenkina minėto asmens aktyvumas sprendžiant su savivaldybės turto valdymu ir naudojimu susijusius klausimus.

Mero pavaduotoja Audronė Balnionienė B. Markausko pasitikėjimą prarado dėl tų pačių priežasčių, kaip ir J. Ruškys. Vis dėlto po slapto balsavimo šie abu asmenys postus išsaugojo. Balsavime dalyvavo 18 Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių. Už J. Ruškio atleidimą balsavo tik 3, prieš – 14, vienas biuletenis buvo sugadintas. Mero pasitikėjimą praradusios A. Balnionienės atžvilgiu politikų balsai pasiskirstė analogiškai.

Nepasidalinimas valdžia

Politinių jėgų persiskirstymas rajono savivaldybės Taryboje įvyko dar balandžio mėnesį, kuomet buvo suformuota nauja valdančioji dauguma. Koalicijos sutartį pasirašė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Iš valdančiosios daugumos buvo išstumti anksčiau joje buvę valstiečių ir žaliųjų sąjungos (kuriai priklauso meras ir iš pareigų šiandien atleisti asmenys) bei visuomeninio rinkimų komiteto „Bendrai geriau“ nariai. Todėl Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas tapo mažumos meru. Tuo tarpu į šiandien atlaisvėjusius postus naujoji valdančioji koalicija jau turi numačiusi savo kandidatūras. Vietoj A. Bogdanovo į administracijos direktoriaus pareigas numatoma skirti J. Ruškį, o vietoj Violetos Riaukienės vicemere kandidatuotų Č. Banevičius.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių