Klaipėdos regionas pagal Covid-19 statistiką – pirmame dešimtuke

Reklama baigsis po sek.

Pastarųjų dienų duomenimis, naujų Koronaviruso atvejų Lietuvoje skaičius nemažėja taip, kaip buvo tikėtasi. Šalyje iki gruodžio 17 dienos buvo pratęstas karantinas. Svarstoma dar labiau griežtinti ribojimus. Klaipėdoje ir aplinkinėse savivaldybėse situacija taip pat dar nėra visiškai suvaldyta.

Lapkričio 25-ąją uostamiestyje nustatyti 197 teigiami Covid-19 atvejai. Mieste veikiančiose ligoninėse rengiamasi planui B- ruošiamos papildomos vietos Koronavirusu sergantiems pacientams. Šalia ekstremalių situacijų valdymo centro suburta patariamoji ekspertų komisija, kurios išsakytos pastabos dėl gyventojų švietimo bei savanorių rengimo jau pradedamos įgyvendinti. Kol kas Klaipėdos įstaigose nustatytuose pandemijos židiniuose situaciją suvaldyti pavyksta. Dėl pandemijos protrūkio stringančio darbo pagalbos į visuomenę kreipėsi VšĮ Telšių vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namai. Savanorių šioje įstaigoje vis dar trūksta, tačiau slaugytojų klausimas laikinai išspręstas.

Kretingos rajone (skaičiuojama kartu su Skuodo rajonu) per praėjusią parą nustatytas 31 naujas atvejis ir 1 mirtis dėl Covid-19. Mirė garbaus amžiaus vyriškis. Rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė teigė, kad situacijos nevaldoma vadinti negalima ir tikisi, kad susirgimų skaičius netrukus ims mažėti. Kol kas daugiausiai problemų čia kyla dėl medicinos darbuotojų trūkumo vietos ligoninėje.

Pagal visus nurodymus mes turime tas „kovidines“ lovas įsivedę kitų skyrių sąskaita, papildomai buvo įvestas ir deguonis, šiai dienai turime 26 Kovidu sergančius ligonius ligoninėje ir 2 reanimacijoje. Lovų galėtume įrengti ir daugiau, tačiau susiduriame su personalo problema. Serga 25 žmonės- ir slaugytojos, ir gydytojai“.

Šią savaitę ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo priimtas sprendimas slaugos pacientus iš Kretingos ligoninės perkelti į Kartenos slaugos ligoninę ir Salantų gydymo įstaigą. Ten perkėlus 7 žmones, buvo atlaisvintos ne tik papildomos lovos, bet ir taip reikalingi medicinos darbuotojai. Tačiau, J. Girdvainės teigimu, to nepakanka. Visomis įmanomomis priemonėmis ieškoma dar bent kelių slaugytojų ir jų padėjėjų, galinčių dirbti su Covid-19 ligoniais.

Administracijos direktorė įvardino ir dar vieną, pandemijos suvaldymui trukdančią, problemą. Nuolat gaunama signalų, kad privačiose, savivaldybei nepavaldžiose įmonėse karantino metu taikomi saugumo reikalavimai yra ignoruojami vadovų bei darbuotojų. Tai kelia pavojų visai rajono bendruomenei, todėl kretingiškiai prašomi būti atsakingais ir apie tokius nusižengimus pranešti Valstybinei darbo inspekcijai.

Šilutės rajono savivaldybės duomenimis, lapkričio 25-ąją Koronavirusas buvo diagnozuotas 14 gyventojų.

Nors skaičiai pakankamai dideli, bet situacija pakankamai valdoma, kadangi darbo grupė, sukurta „Kovido“ problemoms spręsti, renkasi kiekvieną dieną, analizuoja skaičius, reaguoja į situaciją, iškylančias problemas, viskas operatyviai sprendžiama ir situacija valdoma. Židiniai yra ne tokie dideli, socialinėse globos įstaigose yra pavieniai susirgimų atvejai, problemos šitoj vietoj neturim. Ligoninėje vietų užtenka, yra paruošti skyriai. Esame viena koja priekyje“,- sakė Šilutės rajono mero patarėja Inesa Murauskienė.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo,- „Koronaviruso situacija Klaipėdos rajone panaši kaip ir visoje Lietuvoje: užsikrėtusiųjų virusu skaičius auga, kasdien nustatoma maždaug apie 30–40 naujų atvejų. Nuo koronaviruso pandemijos pradžios, šios dienos duomenimis, Klaipėdos rajone fiksuoti 1154 atvejai, 11 mirčių. Gargždų ligoninėje, kaip ir kitose rajoninėse ligoninėse, paruoštos 25 lovos, skirtos vidutine koronaviruso forma sergantiems pacientams gydyti. Šiuo metu tokių pacientų yra 7. Židiniai nustatomi šeimose, darbovietėse, ugdymo įstaigose. Tačiau reikia pastebėti, kad įstaigų administracijos susitvarko gana sėkmingai, židiniai dažniausiai būna lokalizuoti ir toliau neplinta. Nėra sutrikęs nei vienos ugdymo įstaigos darbo procesas. Kai kur atskirose klasėse ar darželio grupėse tenka skelbti infekcijos plitimą ribojantį rėžimą, bet paprastai po kelių savaičių ugdymas vėl tampa kontaktinis.<…> Lapkričio viduryje Gargžduose pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas. Jis įkurtas Gamyklos gatvėje 29, aikštelėje prie buvusio Klaipėdos rajono policijos komisariato pastato. <…>Punkte dirba specialistai iš kelių rajono įstaigų, Gargždų, Priekulės, Paupių pirminės sveikatos priežiūros centrų, Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai, o darbus koordinuoja Gargždų ligoninė“.

Palangoje per praėjusią parą užfiksuota 14 atvejų. Miesto mero Šarūno Vaitkaus teigimu, nuo rugsėjo mėnesio čia yra fiksuota 215 susirgimų. 36 žmonės jau yra pasveikę.

Problemą turime su senelių globos namais. Šiuo metu ten 37 gyventojai ir 32 darbuotojai. Šį rytą gavome informaciją, kad 10 gyventojų serga, 2 yra ligoninėje, 1 jau pasveikęs, 1 taikoma deguonies terapija, o 8 gyventojai yra besimptomiai. Ir lygiai taip pat iš 32 darbuotojų 10 yra sergančių. <…> Globos namai atskyrė 2 korpusus- viename Covid-19 diagnozuotiem žmonėm, ten dirba, turi visas numatytas priemones. Taip bandom suvaldyt tą situaciją“.

Meras pridūrė, kad kol kas su esamais medicinos ir slaugos darbuotojų resursais pavyksta išsisukti, tačiau esant reikalui yra surinkta kita medikų komanda, kuri, esant reikalui, įsijungtų ir aptarnautų žmones. Taip pat numatytas ir trečias planas.

Š. Vaitkus stebėjosi, kodėl delsiama skelbti nuotolinį mokymą pradinukams, priešmokyklinukams ir ikimokyklinukams.

Suprantu, kad tėvams situacija būtų nekokia, jei būtų sugriežtintas karantinas, bet, žinokit, pradėjo plisti (virusas- red. past.) ir darželiuose, ir pradinėse mokyklose, tai, matyt, naujoji vyriausybė dabar turėtų imtis griežtų priemonių, kad sustabdyti tą situaciją, kad jinai toliau neplistų“.

Palangos miesto savivaldybėje buvo pratęstas nuotolinio mokymo režimas 5-12 klasių moksleiviams dar 2 savaitėms. Svarstoma nuo sausio mėnesio abiturientus gražinti į mokyklas, kad galėtų produktyviau ruoštis brandos egzaminams. Toks sprendimas būtų priimtas tik gerėjant pandeminei situacijai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno teigimu, šiuo metu apskrityje stebimi 1172 asmenys, kurie turėjo artimą sąlytį su užsikrėtusiu žmogumi, privalo izoliuotis ir yra tikrinami policijos pareigūnų. Iš jų Klaipėdos mieste- 784.

Dabar reikia sulaukti šio savaitgalio. Bus praėjusios 2 savaitės po tai, kai Koronavirusu buvo užsikrėsta prieš karantiną ir 1 savaitė kaip karantine. Jeigu nebus didelio augimo, tai gerai, o jei augimas būtų, vadinasi, tos priemonės, kurios dabar yra, nelabai veikia, yra nepakankamos“- sakė R. Grigaliūnas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių