Klaipėdos regiono globos namai šaukiasi pagalbos

Reklama baigsis po sek.

VšĮ Telšių vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namuose – Covid-19 židinys. Serga visi gyventojai ir dauguma darbuotojų. Ypač sudėtinga situacija su senelius prižiūrinčiais asmenimis ir slaugytojais. Įstaigos vadovas prašo savanorių pagalbos. Šiandien sušauktas ir Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis.

Globos namų direktorius, kunigas Mindaugas Šlaustas pripažino, kad situacija- išties sudėtinga. Koronavirusas rastas pas visus 36 įstaigos gyventojus. Dauguma simptomų nejaučia ir yra izoliuoti savo kambariuose, o 4, kuriems sukilo aukšta temperatūra buvo paguldyti į ligoninę. Laimei, jų būklė stabili ir gyvybėms pavojus negresia.

Užsikrėtė ir dauguma darbuotojų. Iš 26 serga 14, dar vienas izoliuojasi dėl turėto kontakto. Sveiki liko tik administracijos skyriaus atstovai ir vos keli žmonės, kurie gali fiziškai prižiūrėti senjorus. Pagalbos kreipiamasi į geros valios žmones.

Skelbiamės, kadangi reikia kažkam senukus prižiūrėti, juos reikia plauti, nes jie yra gulintys. Ir keisti sauskelnes“.

Kol kas atsiliepė 2 žmonės, bet senjorų gerovei užtikrinti reikia gerokai daugiau rankų. Kun. M. Šlaustas pabrėžė, kad atėjusiųjų dirbti, ar savanoriauti sveikatai pavojus negresia. Darbuotojai yra aprūpinami pilna apsauga nuo viruso.

Mes turim video medžiagą, supažindinam kaip reikia apsirengti, kaip reikia laikytis pagrindinių higieninių reikalavimų, instruktuojame kaip jie turėtų pagelbėti“.

Ypač sudėtinga situacija globos namuose susidarė dėl bendrosios praktikos slaugytojų trūkumo. Šiuo metu dirba tik viena iš trijų darbuotojų. Šiandien vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo sprendžiamas šis ir medicininių priemonių papildymo klausimai.

Tie žmonės šiandieną buvo sutarti, kad vieną duos „Viltis“, kitą – nakvynės namai deleguos slaugę ir pagrindinis klausimas dėl medicininių priemonių. Kadangi medicininių priemonių naudojama daug, panašu, kad jų stygius yra, tai buvo sutarta, kad pati įstaiga Caritas kreipsis į Socialinių reikalų departamentą, jie kuo galės, tuo padės ir, žinoma, į savivaldybės administraciją. Mes pasižiūrėsime savo rezervuose, kuo galime padėti šitai įstaigai“,- kalbėjo miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Iš kur įstaigoje galėjo atsirasti koronaviruso židinys, tiksliai atsakyti vadovas negalėjo. Tikėtina, kad ligą pradėjo platinti simptomų nejutęs darbuotojas. Per antrąjį karantiną įvesta tvarka neleido tinkamai užkirsti tam kelio.

Pavasarį, pirmojo karantino metu, kai buvo testuojami visi darbuotojai vienu metu, tai tas suvaldymas buvo paprastesnis. Paskui buvo atsisakyta tos praktikos. Reikėjo registruotis tai patikrai į mobiliuosius punktus, ką mūsų darbuotojai visada atlikdavo, bet tik dalis darbuotojų galėdavo nuvykti. Kol gaudavai atsakymą, jau kitas gal ir turi tą Koronavirusą, bet jam eilė gal tik kitą savaitę ateis“.

Savanorių ir slaugytojų VšĮ Telšių vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namuose laukiama kuo skubiau. Galintys ir norintys padėti, kviečiami kreiptis nurodytais kontaktais:

Tel./faks. (8-46) 49 33 76
(8-46) 31 50 78
Mob. +370 657 46035
Elektroninis paštas: klcargnamai@gmail.com

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių