Klaipėdos Respublikinės ligoninės Tuberkuliozės filialas – tinkamiausia vieta karščiavimo klinikai

Reklama baigsis po sek.

Vaiva Makarauskaitė | Aktualijų žurnalistė

Šiandien pirmą kartą nuotoliniu būdu vyko Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu buvo aptarti būtinieji klausimai susiję su koronavirusu.

Pirmiausia buvo aptartas lengva koronaviruso forma sergančių ligonių karantinavimo vietų paruošimas.

„Planuojama, kad sergantys lengva forma ligoniai bus išleisti gydytis namo, jei turės saviizoliacijos galimybę, jei ne, tuomet Klaipėdos miesto savivaldybė turi suteikti tokias patalpas. Esame numatę keturis namelius po keturias vietas kempinge, taip pat yra numatytas vienas bendrabutis mieste galintis priimti 68 asmenis.“ Rožė Perminienė Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja

Ektremalių situacijų komisijoje buvo perskaitytas gautas Vyriausybės kanclerio protokolas, kuriame nurodoma, kad visoje Lietuvoje galbūt bus įsteigta viena didelė saviizoliacijos vieta – Abromiškių reabilitacijos ligoninėje, į kurią būtų vežami pacientai sergantys koronavirusu. Tačiau siūloma ir miesto savivaldybėms iš anksto nusimatyti papildomas saviizoliacijos patalpas. Kaip viena iš galimybių buvo pasiūlyta Palangos reabilitacijos ligoninė arba Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamentas Švėkšnoje. Ligoninių vadovus labiausiai neramino logistikos klausimai.

„Klaipėdos regione medicinos ir sveikatos paslaugų pajėgumai yra labai dideli, tik reikia juos teisingai išnaudoti. Sveikatos apsauga Klaipėdoje, kad ir kokia būtų galinga sunkiai paveš kitas funkcijas, kurios jai nebūdingos. Visos logistinės ir komunikavimo paslaugos, reikia numatyti kaip pacientai, kuriems reikalingas stebėjimas būtų nugabenti į Švėkšną.“ – Darius Steponkus Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius.

Nuotoliniame ekstremalių situacijų komisijos posėdyje taip pat buvo diskutuota dėl Karščiavimo klinikos įsteigimo. LR Sveikatos apsaugos Ministro Aurelijaus Verygos įsakymu miesto savivaldybės yra įpareigotos įsteigti ne mažiau nei 1 karščiavimo kliniką arba sudaryti sutartis su kita savivaldybe, kurioje tokia klinika yra.

„Į karščiavimo kliniką turėtų patekti pacientai nuo 18 iki 60 metų, turintys 37.8°C temperatūros ir jaučiantys bent vieną viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomą. Karščiavimo klinika dirbtų nuo 8 val. ryto iki 20 val. ir joje dirbtų trys medikų pamainos.“ – Rožė Perminienė Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja

Ministro įsakyme yra nemažai reikalavimų karščiavimo klinikos pastatui, medicininei aparatūrai ir aptarnaujančiam personalui. Patalpose turi būti įrengtas atskiras įėjimas, kad nesergantys koronavirusu pacientai būtų atskiriami nuo galimai sergančiųjų, taip pat pastate turi būti įrengti atskiri kabinetai su sanitariniais mazgais.

„Reikia atskiro pastato arba pastato dalies, kurioje galimai koronavirusu sergančių pacientų srautai nesikirstų su esamais pacientais. Yra ministro įsakyme numatytas patogus pacientų privažiavimas prie klinikos ir erdvi automobilių stovėjimo aikštelė. Peržiūrėjus Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centrus mes nematome galimybės įrengti juose karščiavimo klinikos, nes juose nėra atskiro įėjimo ir atskirti pacientų srautus būtų sudėtinga. Viena problema su patalpomis, o kita su įranga. Reikia stacionaraus nešiojamo rentgeno aparato ir laboratorijos kraujo tyrimams atlikti.“ – Rožė Perminienė Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja

Po ilgų diskusijų ir svarstymų, kuriose patalpose turėtų būti įsteigta karščiavimo klinika, buvo priimtas rekomendacinis sprendimas, kad Respublikinės Klaipėdos ligoninės tuberkuliozės filialas tam būtų tinkamiausia vieta.

„Jei tokia galimybė ir vieta Klaipėdos mieste būtų, tai mes jau būtume kliniką įsteigę. Šioje situacijoje visi turime ieškoti sprendimų, o ne priežasčių kodėl mes to negalime padaryti. Buvo priimtas sprendimas, kaip rekomendacija dėl vietos, kur bus Klaipėdos bei regiono karščiavimo klinika. Klaipėdos Respublikinės ligoninės tuberkuliozės filialas – tai ta vieta, kuri atitinka visus parametrus, tiek pastato, tiek aikštelės, privažiavimo, medicininės įrangos ir specialistų prasme. Tai nereiškia, kad Klaipėda nusimeta nuo savo galvos šią problemą, bet kalbant apie pirminės sveikatos priežiūros centrus, jie neatitinka parametrų. Karščiavimo klinika netrukus pradės veikti ir aptarnaus miesto bei regiono poreikius. Priėmėme sprendimą ir pavedėme Klaipėdos Universitetinės ligoninės vyriausiam gydytojui galutinai suderinti techniškus dalykus su Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovybe.“ Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje taip pat buvo nutarta kaip įmanoma greičiau pradėti privalomai dezinfekuoti visų daugiabučių namų laiptines, atliekų konteinerius bei pagrindines ir didžiausią automobilių bei žmonių srautą turinčias gatves ir šaligatvius.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių