Klaipėdos vandenys nebevalys AB „Grigeo Klaipėda” nuotekų

Reklama baigsis po sek.

Šių metų sausio mėnesį nustačius, kad Kuršių marias galimai teršia AB „Grigeo Klaipėda“ gamybinės nevalytos nuotekos, pastarosiomis pagal sudarytą laikinąją sutartį rūpinosi uostamiesčio savivaldybei pavaldi įmonė AB „Klaipėdos vanduo“. Šiandien jos vadovas, generalinis direktorius Benitas Jonikas pranešė, kad nuotekų valymo sutartis bus nutraukta.

Klaipėdos vandenys jau beveik 5 mėnesius surinkinėja AB „Grigeo Klaipėda“ nuotekas ir bando jas išvalyti. Neslepiama, kad proceso metu susiduriama su nemenkais iššūkiais ir patiriama sunkumų, nes nuotekos nėra geriausios būklės.

„Klaipėdos vandenys nuo sausio mėnesio sudarė laikiną sutartį, Grigeo nuotekų kiekis ir tarša jaučiama Dumpiuose esančios valyklos darbuose. Pati valykla dirba netoli maksimalių pajėgumų, kol kas rizikos išvalyti nuotekas neturime, bet tokia situacija ilgai tęstis negali. Ne šiaip sau įmonei „Grigeo Klaipėda“ buvo išduotos tam tikros prisijungimo sąlygos. Mes kas mėnesį pratęsiam laikiną sutartį dėl nuotekų priėmimo. Dabar sutartis baigiasi gegužės 14 dieną. Mes jos nebepratęsim“, – teigė B. Jonikas.

AB „Grigeo Klaipėda“ neįvykdė prisijungimo sąlygų

Klaipėdos vandenų vadovas B. Jonikas akcentavo, kad sutartis su įmone nebepratęsiama dėl išduotų sąlygų neįvykdymo.

„Grigeo turėjo deklaruoti teršalų kiekius, pateikti teršalų koncentracijas (skendinčios dalelės, biocheminis deguonies valymas ir panašiai), teršalų koncentracija buvo viršyta, kol kas susitvarkėme, bet valykla veikia labai netoli maksimalių pajėgumų, mes turime imtis ryžtingų veiksmų ir sumažinti tą taršą“, – B. Jonikas.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad susiklosčiusi situacija miestą neramina.

„Dabartinėje ekonominėje situacijoje mes esame suinteresuoti, kad visos įmonės dirbtų maksimaliu pajėgumu, bet didžiausias prioritetas išlieka miesto ir jo gyventojų interesai. Turime stengtis išvengti kvapų ir galimo taršos padidėjimo. Jeigu tokie sprendiniai neišvengiami, tai juos reikia priimti ir tegul įmonė (AB „Grigeo Klaipėda) kuo greičiau ieško ilgalaikių sprendimų“, – G. Neniškis.

AB „Girgeo Klaipėda“ turės stabdyti veiklą?

Šių metų pradžioje paaiškėjus apie teršiamas Kuršių marias, prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas. AB „Grigeo Klaipėda“ buvo duotas nurodymas arba stabdyti veiklą, arba savo gamybines nuotekas valymo procesui nukreipti į kitus įrenginius. Uostamiesčio vadovai ne kartą akcentavo, kad jau seniai šiai bendrovei buvo siūlyta savo nuotekas prijungti prie Klaipėdos vandenų. Šiandieninėje situacijoje panašu, kad miestas to padaryti nepajėgus. Benitas Jonikas paaiškino, kad vandenys valymo procesus ir toliau galėtų įgyvendinti tuo atveju, jeigu AB „Grigeo Klaipėda“ atliktų pirminį savo nuotekų valymą.

„Grigeo Klaipėda nėra išskirtinis mūsų klientas, bet jie turi turėti pirminius valymo įrenginius, o šiai dienai to neturi. Mūsų turima technologija nėra pritaikyta gamybinės taršos valymui. Tą pirminį valymą turi užtikrinti „Grigeo Klaipėda“. Visi žinome, kad  šiai dienai įmonė to nedaro“, – teigė AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius B. Jonikas.

Kol kas dar nežinia, ar įmonė „Grigeo Klaipėda“ turi technines galimybes atlikti pirminį gamybinių nuotekų valymą, ar visgi laikinai bus priversta stabdyti savo veiklą.

„Jų tas vamzdis yra „areštuotas“ ir neeksploatuojamas, kol kas mes žinių apie jų ketinimus arba parengtus ilgalaikius to skandalingo įvykio likvidavimo procesus neturime.  Pati įmonė šiuo atveju turi apsispręsti, ar ji sugebės su savo turima infrastruktūra išvalyti nuotekas tinkamai. Jie sakė ir anksčiau, kad gali tai, bet reali situacija rodo, jog tinkamai tai nėra atliekama. Pats metas įmonei „Grigeo Klaipėda“ parodyti, ar geba tai padaryti“, – spaudos konferencijos metu teigė G. Neniškis.

AB „Klaipėdos vanduo“ vadovas B. Jonikas pabrėžė turintis duomenų, jog „Grigeo Klaipėda“ jau pradėjo rengti ilgalaikį dar sausio mėnesį susiklosčiusios situacijos sprendimo planą ir pamažu jį įgyvendina, tačiau tas procesas dėl įvairių aplinkosauginių reikalavimų greitai nevyksta. Manoma, kad tam prireiks dar kelių mėnesių.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių