Klaipėdos Vydūno gimnazijoje koronavirusas – klasėse mokosi tik pradinukai

Reklama baigsis po sek.

Antradienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad koronavirusas nustatytas vienam Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniui. Teigiama, kad su šio asmens susirgimu siejami ir kiti 4 atvejai. Žaibiškai į situaciją sureagavo ugdymo įstaigos administracija ir nuo šiandien klasėse mokosi tik pradinukai – vyresniųjų 5-12 klasių mokiniai mokslus tęsia nuotoliniu būdu. 

Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas teigė, kad apie tai, kokių priemonių imtis reaguojant į nustatytą atvejį, administracija pradėjo svarstyti nedelsiant, tik sužinojusi apie mokiniui diagnozuotą virusą. Siekiant apsaugoti jaunimą nuo infekcijos plitimo grėsmės, priimtas sprendimas nuo šiandien 5-12 klasių mokinius ir mokytojus, turėjusius tiesioginį kontaktą ar galimą sąlytį, leisti tęsti darbus namuose.

“Atvejis nustatytas vyresnių klasių mokiniui. Su klase kontaktavo 15 pedagogų, kurie dėsto mokomuosius dalykus ir kitoms klasėms, todėl priėmėm sprendimą nerizikuoti ir ugdymo procesą perkelti į nuotolinį būdą, kad užkirstumėm kelią viruso plitimui”, – teigė įstaigos vadovas A. Girdzijauskas.

Gimnazijos direktorius kol kas nežino, kiek laiko truks mokymasis nuotoliniu būdu. Preliminariai svarstoma, šį metodą tęsti bent porą savaičių.

“Nuo spalio 26 dienos mokiniams prasidės rudens atostogos, tai dabar 8 dienas tikrai vyks mokymas(is) nuotoliniu būdu, tada dar savaitė atostogų, o vėliau matysime, žiūrėsime, sprendimus priimsime pagal situaciją”, – A. Girdzijauskas.

Pašnekovo teigimu, gimnazijos administracija neturi teisės primygtinai reikalauti iš mokinių atlikti testus dėl COVID-19 infekcijos nustatymo, tyrimus švietimo įstaigos administracija gali tik rekomenduoti, tačiau kiek asmenų į tai atsižvelgs ir sureaguos, prognozuoti sunku.

 

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių