Kokia pagalba bus suteikta „Klaipėdos hospisui“ paaiškės tik rytoj

Reklama baigsis po sek.

Šeštadienį paskelbus, jog privačiuose uostamiesčio globos namuose „Klaipėdos hospisas“ koronavirusas buvo nustatytas 30-čiai pacientų ir 10-čiai darbuotojų, šiandien buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Globos namų „Klaipėdos hospisas“ 8 pacientams virusas nustatytas nebuvo. Tačiau, Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis pabrėžė, jog testus, ligoniams, kuriems koronavirusas nebuvo nustatytas, reikėtų atlikti pakartotinai, nes lieka didžiulė tikimybė, jog gulėdami tose pačiose palatose ir turėdami kontaktą su segančiaisiais, jie galėjo užsikrėsti COVID-19 virusu.

Klaipėdos Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro direktorius Viljaras Reigas tikino, kad nors „Klaipėdos hospise” yra atskirti įėjimai, tačiau galimybių atskirti sergančiųjų ir sveikųjų srautus nėra, nes globos namuose tėra vos vienas procedūrinis kabinetas, personalo kambarys ir maitinimo patalpa.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu buvo svarstoma galimybė 8 neužsikrėtusius asmenis iškelti į Kretingoje planuojamus atidaryti privačius globos namus. Tačiau, iškilo problemų dėl pacientų pervežimo ir personalo trūkumo. Klaipėdos miesto savivaldybės Administracijos direktorius Gintaras Neniškis patikino, jog uostamiestis gali suteikti pacientų pervežimo paslaugas.

„Klaipėdos hospise“ koronavirusu užsikrėtus 30-čiai pacientų ir 10-čiai darbuotojų, ligoniai lieka be priežiūros ir slaugos paslaugų, tad Ekstremalių situacijų komisijos nariai visame regione ieško galinčiųjų dirbti globos namuose ir slaugyti sergančiuosius, tačiau norinčiųjų – neatsiranda.

Nusprendus ligonių iš „Klaipėdos hospiso“ niekur neperkelti, taip sumažinant riziką aplinkiniams užsikrėsti COVID-19 virusu, buvo skaičiuojama, kad globos namuose yra reikalingi bent penkiolika darbuotojų, tačiau Klaipėdos Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro direktoriaus Viljaro Reigo teigimu, darbuotojai tikino neisiantys dirbti į ligos židinį, net jei būtų mokami dvigubai ar trigubai didesni atlyginimai.

Posėdžio metu paaiškėjo, kad globos namams galėtų padėti penkios slaugytojos iš Klaipėdos Jūrininkų ligoninės, taip pat yra ketinama įdarbinti ir dar šešis savanorius studentus. Klaipėdos miesto savivaldybė savo ruožtu įsipareigojo suteikti visas reikalingas asmens apsaugos priemones.

„Klaipėdos hospiso“ direktorė Rasa Dagienė Ekstremalių situacijų posėdžio metu pateikė informaciją, jog vakar naktį šiuose globos namuose mirė pirmasis koronavirusu užsikrėtęs žmogus, tačiau šis pacientas sirgo ir onkologine liga.

Nuo rytojaus Ekstremalių situacijų komisijos nariai planuoja perimti globos namų valdymą. Buvo priimtas sprendimas iki rytojaus, 11 val. 30 min., ligoninės, savivaldybės ir pirminės sveikatos priežiūros centrams surinkti visą informaciją apie galimybes padėti „Klaipėdos hospisui“. Galutinis sprendimas, kokia bus suteikiama pagalba ir kiek žmonių dirbs globos namuose, bus priimtas rytoj, Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių