Kompensacijos už privalomą dezinfekciją gyventojams nėra numatomos

Reklama baigsis po sek.

Lietuvoje paskelbus karantiną Klaipėdos miesto savivaldybė ragino gyventojus priimti sprendimą dėl daugiabučių namų dezinfekcijos. Tačiau, daugėjant susirgimų koronavirusu, praėjusią savaitę Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo priimtas sprendimas privalomai dezinfekuoti visų daugiabučių namų laiptines.

„Pirminis variantas buvo, kad patys administratoriai ir bendrijos spręsdavo reikia ar nereikia. Vykdydavo apklausas ir mūsų pradžioje buvo tokia nuomonė, kad tiesiog patys gyventojai turėtų išsiaiškinti, pažiūrėti ir apsispręsti, ar tikslinga, ar ne. Tuo metu, reikia pripažinti, virusas dar nebuvo tiek išplitęs ir rizika užsikrėsti viešoje vietoje buvo tikrai mažesnė, bet jau praėjusią savaitę įvertinus plėtrą, kad tų atvejų, kai užsikrečiama neaišku nuo ko, skaičius daugėjo ir buvo priimtas toks sprendimas. Jis yra privalomas visiems administratoriams, bendrijoms ir bet kokiu atveju jį reikia vykdyti.“ – Gintaras Neniškis Klaipėdos miesto savivaldybės Administracijos direktorius

Už privalomą laiptinių dezinfekciją turės susimokėti patys gyventojai. Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu kompensacijos už privalomą dezinfekciją gyventojoms nėra numatomos.

„Kol kas neplanuojame tokio dalyko, kad kompensuoti, nes ištikrųjų žinant laiptinių skaičių, žmonių skaičių ir savivaldybės įsipareigojimus, kurie yra viešoje erdvėje – tiek valymas, tiek dezinfekavimas konteinerių, tiek pagalba medikams, tai tokių galimybių miestas neturi. Kalbant konkrečiai apie kainas, tai mes irgi girdime šitą informaciją. Kad nebūtų dviprasmybių surinksime tokią informaciją ir patalpinsime savivaldybės tinklapyje už kiek ir kokia kompanija dezinfekuoja, nes klausimų iškyla. Girdėjome, kad šiaurinėje miesto dalyje pigiau, pietinėje brangiau ar atvirkščiai. Tai visą informaciją surinksime ir visi galės ja disponuoti.“ – Gintaras Neniškis Klaipėdos miesto savivaldybės Administracijos direktorius

Kiek gyventojams kainuos privaloma laiptinių dezinfekcija, nustatys daugiabučių namų administratoriai ar bendrija. Tačiau, Gintaro Neniškio teigimu, reikia suprasti, jog toks sprendimas yra priimtas siekiant sustabdyti ligos plitimą.

„Bet kokiu atveju bendrijos pačios sprendžia kokį pasirinkti dezinfektorių, koks variantas jiems tinkamesnis, namų administratoriai irgi bet kokiu atveju atlieka procedūras ir pasirenka patį tinkamiausią variantą. Nuo kainos turbūt kažkiek ir kokybė priklauso, tad tuos dalykus taip pat reikia įsivertinti. Noriu atkreipti dėmesį, kad laiptinių dezinfekavimo tikslas yra tas, kad medikai turėtų mažiau darbo, visi tą dalyką supraskim, suvokime. Labai daug priklauso ir nuo mūsų elgesio, ir nuo veiksmų, kad ligos plitimas būtų maksimaliai sustabdytas. Prašau supratingumo, aišku niekas visų neišgaudys kas ir kaip dezinfekuoja, bet sąmoningumas čia turėtų būti svarbiausias, nes tai tikrai efektyvi priemonė mažinant šito viruso plitimą.“ – Gintaras Neniškis Klaipėdos miesto savivaldybės Administracijos direktorius

Primename, kad iki pat karantino pabaigos Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis bus dezinfekuojamos pagrindinės ir didžiausią žmonių bei mašinų srautą turinčios gatvės bei šaligatviai.

2 kartus per savaitę bus atliekama dezinfekcija: Taikos pr. nuo prekybos centro BIG, Tiltų g., H. Manto g. ir Liepojos g. iki miesto ligoninės. 1 kartą per savaitę bus dezinfekuojamos Minijos g. nuo sankirtos su Smiltelės g., Pilies g., Naujojo uosto g., J. Janonio g. ir Dariaus ir Girėno g. iki viaduko per H. Manto g. taip pat Šilutės pl. nuo sankirtos su Smiltelės g., Mokyklos g., Priestočio g. bei Dariaus ir Girėno g. iki viaduko per H. Manto g. Taip pat 1 kartą per savaitę bus dezinfekuojami ir pagrindinių miesto gatvių šaligatviai, Taikos pr. nuo prekybos centro BIG iki H. Manto g. geležinkelio viaduko.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių