Koncertas „Atsisveikinimas su karantinu“

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija mokslo metus nusprendė užbaigti ne nuotoliniu, o įprastu būdu. Sėkmingai sugrįžus prie socialinio kontakto ir “gyvo” muzikavimo, mokyklos bendruomenė miestiečius kviečia į koncertą „Atsisveikinimas su karantinu“.

Visoms šalies mokykloms buvo leista pačioms priimti sprendimą, ar mokslo metus užbaigti nuotoliniu, ar įprastu būdu. Dauguma įstaigų dėl darbuotojų bei ugdytinių sveikatos saugumo pasirinko ugdymą tęsti išvengiant socialinio kontakto. Tuo tarpu Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos bendruomenė priėmė ryžtingą sprendimą – bendrojo lavinimo dalykus mokytis virtualiai, tačiau muzikos programą užbaigti bendromis jėgomis kartu, mokyklos patalpose.

„Muzika nuotoliniu būdu gali būti mokoma tik labai trumpą laiką. Nors iš pradžių mokytojai į tai žiūrėjo labai rezervuotai, mes atlikome apklausą – tai 95 procentai vaikų išreiškė norą grįžti. Nuo birželio 1 dienos, laikydamiesi visų sveikatos saugos reikalavimų, mes susirinkome. Su kaukėmis, su termometrais, laikydamiesi visų reikiamų priemonių ir saugaus atstumo“, – teigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Loreta Jonavičienė.

Atsakingai ryžtingas sprendimas pranoko lūkesčius. Pasak įstaigos vadovės, mokykla pastarąsias savaites ūžia, skamba ne tik nuo muzikos garsų, bet ir nuo jaunimo džiaugsmo šūkių.

„Vaikai buvo labai išsiilgę to socialinio kontakto. Jie prie muzikos instrumentų konservatorijoje sugrįžo su dar didesne meile ir pagarba savo veiklai. Kartais net graudu iki ašarų pasidarydavo žiūrint, kiek daug laimės jiems suteikė mūsų priimtas sprendimas. Dūzgia visa mokykla, ir mokytojai, ir mokiniai, ir net valytojos. Lietuvoje esame iš tų vienetų mokyklų, kurie grįžo į klases, sales ir sėkmingai įveikia pandemiją“, – džiugiomis akimirkomis dalinosi L. Jonavičienė.

Koncertas – birželio 14 dieną, 12 valandą

Sėkmingai sugrįžę į įprastą muzikos dalykų ugdymo procesą, savo veiklą atnaujino ir visi konservatorijos meno kolektyvai. Norėdami pasidalinti šiuo džiaugsmu su kitais, Stasio Šimkaus konservatorijos mažasis simfoninis orkestras miestiečius ateinantį sekmadienį, birželio 14 dieną, 12 valandą kviečia į koncertą „Atsisveikinimas su karantinu“.

„Simfoninio orkestro koncertas vyks mūsų konservatorijos koncertų salėje. Ji nėra didelė, tačiau sutilpsime saugiai visi. Tai bus toks psichologinis padrąsinimas visiems, kad kartais reikia atsakingo ryžtingumo nepasirinkti to saugesnio kelio, o galvoti apie vertybes, kam tu tarnauji. Kryptingai siekti savo tikslo ir tada Dievas padeda“, – teigė direktorė L. Jonavičienė.

Mažojo simfoninio orkestro koncerto metu muzikuos beveik 40 jaunuolių. Klausytojai galės pasimėgauti populiaria klasikine muzika, atliekama pučiamaisiais, styginiais instrumentais ir netgi arfa.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių