Koronavirusu sergantys senoliai lieka „Klaipėdos Hospise“

Reklama baigsis po sek.

Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje ir vėl buvo svarstoma, ką daryti su skandalingai pagarsėjusioje įstaigoje „Klaipėdos Hospisas“ esančiais pacientais. Priminsime, kad ten 31 asmeniui buvo diagnozuotas koronavirusas, 4 ligoniai šia infekcija nesirgo. Praėjusį savaitgalį medikų sudaryta dviejų specialistų komisija įvertino ten esančių asmenų sveikatos būklę ir galimybę juos transportuoti į kitą gydymo įstaigą.

Slaugomų pacientų artimieji transportavimui prieštarauja

„Klaipėdos Hospiso“ vadovė Rasa Dagienė patikino, kad pacientų amžiaus vidurkis siekia 78 metus, kai kuriems yra virš 90 metų. Bet koks judinimas problematiškas, nes dauguma serga onkologinėmis, Parkinsono ligomis, kai kurie yra po insulto, paralyžiuoti ir pan. Kolektyvas darbą užtikrina, 7 darbuotojai dirba pilnu krūviu, padeda ir 10 savanorių. Praėjusį savaitgalį administracija vykdė artimųjų apklausą. Iš 30 slaugomų pacientų artimųjų net 24 nesutinka, kad ligoniai būtų transportuojami į kitą gydymo įstaigą. Likusieji sutinka būti perkeliami tik tuo atveju, jeigu pasunkėtų liga. Išvykti nori 1 (jam koronovirusas nenustatytas), o visi kiti nori likti įstaigoje „Klaipėdos Hospisas“. „Prašom suteikti galimybę susitvarkyti visus reikiamus dokumentus vėliau, bet šiai dienai palikti pacientus pas mus įstaigoje“ – teigė R. Dagienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja R. Perminienė akcentavo, kad privalomas (nepaisant pacientų ar artimųjų prieštaravimo) asmenų hospitalizavimas galimas tik tuo atveju, jeigu koronavirusu sergantis žmogus piktybiškai priešinasi gydymui. Šiuo atveju tokios direktyvos pritaikyti negalima.

Pacientų perkėlimas gali sukelti neigiamų pasekmių jų sveikatai

Šeštadienį Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų konsiliumas atliko Hospise esančių pacientų sveikatos būklės vertinimą. Pasak vyr. gydytojo V. Janušonio, koronavirusu sergantys pacientai yra stabilios būklės, jie nejaučia dusulio, nereikalinga ir pagalbinė kvėpavimo įranga. Tačiau jų būklė sunki dėl gretutinių ligų.

„Transportavimas yra problematiškas, gali nutikti perkėlimo metu visko, sunku prognozuoti, kaip jų organizmai sureaguotų į perkėlimą. Jeigu ligoniai ten liktų, KUL suteiktų visą reikiamą pagalbą, įrangą, jeigu iškiltų kritinė būklė, jie būtų transportuojami į KUL reanimacijos skyrių“ – posėdžio metu konstatavo V. Janušonis.

Tokiai vyr. gydytojo pozicijai pritarė ir kitų miesto ligoninių vadovai.

Klaipėdos Hospise“ 4 pacientai infekcija neužsikrėtė

Iš 35 įstaigoje esančių pacientų, 4 slaugomi senoliai Covid-19 infekcija neužsikrėtė. Tą patvirtino ir praėjusį šeštadienį bei sekmadienį atliktų pakartotinių tyrimų rezultatai. 1 infekcija nesergantį asmenį ketina pasiimti artimieji. Kitus 3 medikai ragina iškeldinti iš infekcijos židinio.

„Būtų gerai, kad tuos 3 sveikuosius namiškiai pasiimtų arba rasti jiems kitą prieglobstį“ – V. Janušonis.

Be to, baigiasi jų valstybės finansuojamas slaugos terminas – 120 dienų per metus – todėl, jų likimu turėtų pasirūpinti artimieji.

„Tie trys sveikieji, jie turėtų keliauti į namus, nes artimieji žinojo, kad valstybės sąskaita tik 120 dienų per metus skiriama. Yra atvejų, kai pasiimti į namus giminaičiai nenori, bet tai turėtų spręsti Hospiso administracija. Infekuotieji turi likti ten, kur yra“ – teigė Danguolė Drungilienė, Klaipėdos regiono slaugos koordinatorė.

Sergantys koronavirusu lieka „Klaipėdos Hospise“

Kad Covid-19 infekcija nesklistų į kitas gydymo įstaigas, Ekstremalių situacijų komisijos nariai kone vienbalsiai siūlė sergančiųjų pacientų netransportuoti.

NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pabrėžė, kad įstaigoje esantys koronavirusu užsikrėtę pacientai, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, turi būti gydomi tam paskirtoje gydymo įstaigoje (šiuo atveju KUL arba Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje). Be to, „Klaipėdos Hospisas“ – administracinės patalpos, leidimą slaugyti pagal visus higienos pasus turi tik 1 pacientui.

Ekstremalių situacijų komisijos nariai šio aspekto nepaisė ir vis dėlto nusprendė Hospise esančių pacientų, sergančių koronavirusu, į kitas gydymo įstaigas netransportuoti, palikti Hospise. Esant poreikiui, miesto ligoninės yra pasiryžusios suteikti visą reikiamą pagalbą, tiek įrangą, tiek trūkstamą personalą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių