Korupcijos skandalas: sulaikyti trys prokurorai, advokatas ir FNTT pareigūnas

Reklama baigsis po sek.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įvairių korupcinių nusikalstamų veikų, šiandien ryte buvo sulaikyti Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Puzinas, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Nerijus Valatka, Kaune praktikuojantis advokatas Šarūnas Mickevičius. Šiuo metu ikiteisminiame tyrime yra vienuolika įtariamųjų.

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad minėti prokurorai, taip pat  Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnas susitikinėja su minimu advokatu, aptarinėja jų žinioje esančias bylas, bylų eigą, aptarinėja neviešintinus duomenis, kurie gali būti naudingi  tretiesiems privatiems asmenims. Įtariama, kad tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose, tai yra, dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose, kitose finansinių nusikaltimų tyrimų bylose. Galimai tokiu būdu tam tikrais atvejais buvo siekiama materialinės ar kitokios naudos”, – spaudos konferencijos metu teigė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Visų įtariamųjų namuose, darbo vietose bei kitur Vilniuje ir Kaune atliekamos kratos, kiti privalomi proceso veiksmai. Sprendimai dėl kardomųjų priemonių skyrimo sulaikytiesiems bus priimami vėliau. Neatmetama, kad dabartinė tyrimo aprėptis bei įtariamųjų skaičius gali kisti.

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įsakymu visi trys prokurorai nuo šiandien nušalinami nuo pareigų, pradedami atitinkami tarnybiniai patikrinimai bei kitos vidinės procedūros. Neslepiama, kad artimiausiu metu bus peržiūrėtos šių asmenų tirtos bylos ir galbūt jos bus stabdomos. Ypatingas dėmesys bus skiriamas toms byloms, kuriose įtariamieji buvo atleisti nuo atsakomybės. Prevenciniais tikslais taip pat bus patikrinta dalis ir kitų tebevykstančių bei jau baigtų ikiteisminių tyrimų, kurių objektas – įvairūs finansiniai-ūkiniai nusikaltimai.

„Be abejonės, kai tenka pradėti ikiteisminį tyrimą dėl ilgus metus dirbančių ir karjerą padariusių prokurorų galimai padarytų nusikalstamų veikų, yra labai liūdna ir apmaudu. Deja, prieš tam tikrą laiką gauti ir kruopščiai patikrinti duomenys neleido priimti jokio kito sprendimo. Taip pat noriu pabrėžti, kad nuoširdžiai tikiu, jog absoliučią daugumą dirbančių prokuratūroje vienija tikėjimas teisingumu ir įstatyme suformuluota prokuratūros misija mums nėra vien tik skambūs žodžiai. Ir būtent tai lemia sprendimą nesitapatinti su tais, kam vertės svarbesnės už vertybes“, – teigė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba bendradarbiaujant su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių