Kovai su koronavirusu Klaipėda skiria daugiau nei 1 mln. eurų

Reklama baigsis po sek.

Kovai su koronavirusu Klaipėda skiria daugiau nei 1 mln. eurų. Tam šiandien, balandžio 9 d., pritarė pirmą kartą nuotoliniu būdu posėdžiavusi Savivaldybės taryba. Paskirta suma atitenka sveikatos bei kitų su koronaviruso rizika susiduriančių įstaigų aprūpinimui medicininėmis apsaugos priemonėmis, autobusų, gatvių dezinfekcijai, Mobilaus punkto veiklai užtikrinti, izoliuojamų asmenų pervežimui, apgyvendinimui, maitinimui ir kt.

„Finansavimas skiriamas perskirsčius biudžetą iš kitose programose sutaupytų lėšų, jokie investiciniai projektai šiuo metu nėra stabdomi. Be to, dalį kovai su koronavirusu išleistų pinigų savivaldybėms ketina kompensuoti Vyriausybė, tad šiandien kardinalių pokyčių savivaldybės veiklos programose nėra. Tačiau jei ateityje ir tektų atidėti vieną ar kitą projektą, tikiu, kad rasime racionaliausią sprendimą. COVID-19 plitimo ir pasekmių suvaldymas – turi būti didžiausias prioritetas“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Taryba taip pat priėmė sprendimus, palengvinsiančius gyventojų ir verslo finansinę situaciją karantino metu. Vienas jų – atleidimas nuo sumokėtos vietinės rinkliavos už leidimus vykdyti prekybos ir paslaugų veiklą miesto viešosiose vietose toms veikloms, kurios karantino metu yra draudžiamos. Taip pat nuspręsta karantino metu atleisti nuo vietinės rinkliavos už išduotus išorinės reklamos leidimus, nes karantino metu dėl atšauktų renginių, sustabdytų įvairių veiklų bei raginimo žmonėms likti namuose ženkliai sumažėjo išorinės reklamos poreikis. Norintys susigrąžinti vietinės rinkliavos permoką ar pageidaujantys ją užskaityti už leidimo vykdyti veiklą pratęsimą po karantino, turės savivaldybės administracijai pateikti prašymą. Sutaupytus pinigus ūkio subjektai galės panaudoti verslo ir darbo vietų išsaugojimui.

Savivaldybės taryba taip pat apsisprendė atidėti nuomos mokesčio mokėjimą Savivaldybės patalpų nuomininkams, kurie dėl karantino dalinai arba visiškai negali vykdyti savo veiklos. Nuomos mokestis atidedamas visam karantino laikotarpiui pridedant vieną papildomą mėnesį. Sudaryta galimybė atidėtą nuomos mokestį išsimokėti per 6 mėnesius. Norintys pasinaudoti šia galimybe turėtų savivaldybei pateikti prašymą.

Taip pat pakoreguoti tvarkos aprašai, reglamentuojantys socialinės paramos teikimo tvarką gyventojams. Pakeitimais supaprastintos kreipimosi dėl paramos procedūros karantino metu, sudaryta galimybė gauti piniginę socialinę paramą asmenims, kurie dėl ligos, ekstremaliosios situacijos ir karantino metu galiojančių apribojimų neteko pajamų, pavyzdžiui, kai suteiktos neapmokamos atostogos, negali toliau vykdyti savo veiklos, neturi teisės į ligos išmoką, jeigu jie ir jų šeimos nariai atitinka ir kitas teisės aktų nustatomas sąlygas. Nepasiturintiems asmenims, nukentėjusiems dėl paskelbtos ekstremaliosios situacijos, taip pat numatyta galimybė gauti paramą Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytais atvejais, kuriuos planuojama patvirtinti artimiausiu metu.

Taryba taip pat pritarė, kad karantino metu nebūtų iš tėvų imamas mokestis už Klaipėdos miesto biudžetinių sporto ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų neformaliojo ugdymo užsiėmimus. Mokestis nebus imamas ir tuo atveju, kai užsiėmimai nėra visiškai nutraukiami ir vyksta nuotoliniu būdu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių