Kovidiniams pacientams laisvų lovų skaičius sparčiai mažėja

Reklama baigsis po sek.

Visoje Lietuvoje daugėjant naujų koronaviruso atvejų ir infekcijai sparčiai plintant, ne išimtis – Klaipėdos apskritis. Vien per praėjusią parą šioje teritorijoje nustatyta net 120 naujų susirgimų, daugiausia iš jų siejama su protrūkiais Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje „Klaipėdos viltis“, Šilutės rajono savivaldybėje, Kartenos mokykloje-daugiafunkciniame centre. Taip pat vakarykštę parą registruoti atvejai, susiję su Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamentu Švėkšnoje, Skuodo rajono Lenkimų miestelio protrūkiu.

Dabartinė situacija – įtempta

Pasak vienos iš penkių šalies kovidinių gydymo įstaigų Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo Vinso Janušonio, situacija iš tiesų įtempta. Kasdien sulaukiama po 5-7 naujus pacientus, sergančiųjų būklė nėra lengvos formos.

“Būklė su kovidine infekcija yra pakankamai įtempta. Turime šiuo metu 51 pacientą, iš jų 6 – reanimacijos skyriuje, 5 ventiliuojami, sunkūs pacientai, deguonį gauna beveik pusė pacientų. Darbas įtemptas, turime pasitelkę ir papildomas gydytojų pajėgas, nes vieni infekcionistai jau nebesusitvarko. Kasdien sulaukiame iki 10 pacientų. Kai kurie išvyksta gydytis į namus, jeigu jaučiasi pakankamai gerai, o tie, kuriems sunkesnė būklė – lieka stacionare. Tokių kasdien pasipildo po 5-6 ligonius, kuriems jau reikalinga medikų priežiūra ir papildomos gydymo priemonės (deguonis, ventiliavimo aparatai ir panašiai”, – teigė KUL vyr. gydytojas V. Janušonis.

Kol kas sunku teigti, kad antroji koronaviruso banga nepagailėjo kur kas labiau mutavusios infekcijos. Iš dabartinės situacijos žvelgiant į esamą pacientų būklę, susidaro įspūdis, kad infekuoti ligoniai serga kur kas sunkesne forma, nei tai buvo pastebima pavasarį, kuomet šalyje galiojo valstybinis karantinas. Tokia nuomonė gali susiformuoti dėl priimto sprendimo, kad vadinamosiose kovidinėse ligoninėse gydomi tik sunkios sveikatos būklės asmenys. Jaučiantys silpnesnius simptomus, nereikalaujantys nuolatinės medikų priežiūros bei papildomų preparatų, gydomi, izoliuojami kitose įstaigose arba namuose. Tačiau neslepiama nuogąstavimo dėl pernelyg didelio žmonių atsipalaidavimo ir būtinųjų saugos priemonių nesilaikymo. Labiausiai nerimą kelia itin platus infekcijos paplitimas, kuomet didžiosios dalies užsikrėtimo aplinkybių neįmanoma nustatyti. Be to, koronavirusu sergančių pacientų tarpe yra ir vaikų.

“Turėjome keletą vaikų, ligoninėje gydomų, jauniausiam buvo 2 metukai. Dabar liko du sergantys vaikai. Jie serga lengvesne forma, greičiau susitvarko jie su virusu, bet yra mažamečių, yra iki 18 metų asmenų. Turėjome gimdyvę infekuotą, viskas praėjo sklandžiai, dabar dar viena ruošiasi gimdyti”, – V. Janušonis.

Laisvų vietų skaičius kasdien mažėja

Koronavirusu sergantiems pacientams iš viso yra paruošta 98 lovos. 75 iš jų skirtos infekuotiems ligoniams gydyti, dar 23 – izoliaciniame skyriuje, kuriame ligoniai tiriami, rūšiuojami. Šiandien 51 vieta jau yra užimta ir artimiausiu metu, vertinant pacientų būklę, jos nebus atlaisvintos. Skaičiuojant infekcijos plitimo mastą ir atsižvelgiant į faktą, kad kasdien guldoma po 5-6 naujus ligonius, laisvų vietų skaičius gali priartėti prie nulio vos per keletą dienų. Pasak KUL vadovo Vinso Janušonio, vietų bus ieškoma ir randama tiek, kiek reikės, tačiau tai jau dabar daroma kitų gydymo įstaigos skyrių sąskaita.

“Jau dabar esame uždarę keturis skyrius ir juose atidarę kovidines lovas. Pagal turimą pakoreguotą ir dabar veikiantį planą, uždarysime dar skyrius, jeigu reikės juose atidarysime ir dar papildomų lovų tokiems pacientams, realiai mes galėtume priimti ir paguldyti iki 150 pacientų, jeigu pilnai atlaisvintumėme kitas patalpas”, – V. Janušonis.

Numatant galimą laisvų lovų trūkumą koronavirusu sergančių pacientų gydymui, yra tariamasi su kitomis uostamiesčio gydymo įstaigomis, kad pastarosios, esant poreikiui, dalį ligonių priimtų į savo patalpas. Rezervinių 40 lovų numatyta Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, esant būtinybei dalis vietų numatyta ir Šilutėje. Susitarimai vykdomi, planai sudėlioti, esant poreikiui, šis kiekis gali būti plečiamas.

Pacientų gydymui Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pasitelkiama įvairių sričių medikų pagalba. Kasdien su didžiuliais pacientų srautais tvarkosi keli šimtai gydytojų ir aptarnaujančio personalo darbuotojų. Kol kas personalo trūkumo nejaučiama. Situacija su sveikatos apsaugos priemonių turimu rezervu taip pat patenkinama. Jų turimais duomenimis turėtų pakakti bent artimiausiems 2 mėnesiams (vienos paros poreikis siekia apie 20 tūkst. eurų).

Nepaisant įtemptos situacijos, planinės paslaugos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir toliau teikiamos, veikla nestabdoma. Tiesa, pacientų priėmimo srautai sumažinti dėl papildomų sveikatos apsaugos priemonių, dezinfekcijos reikalavimų, tačiau artimiausiu metu stabdyti ligonių priėmimą planinėms paslaugoms  – neplanuojama.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių