Kretingoje – Kalėdų pasaka ant istorinių miesto pastatų

Reklama baigsis po sek.

Kretinga jau ruošiasi Kalėdoms. Dėl pandemijos atsisakyta tradicinio Kalėdų eglės įžiebimo renginio, tačiau šiais metais miestas stebins naujais sprendimais – gruodžio 4–5 dienomis kretingiškiai  turės išskirtinę galimybę pamatyti, kaip modernios lazerinės technikos pagalba ant istorinių miesto pastatų atgyja Kalėdų pasaka, sukurta net iš 150 švietimo įstaigų bendruomenių piešinių.

„Kalėdų pasakos ekranais taps Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios bokšto ir vienuolyno šoninės sienos. Pasakai sukurti skirti švietimo įstaigų bendruomenių piešiniai atspindės šias temas: „Žiema Kretingoje“, „Adventas – laukimo metas“, „Kalėdų magija“, „Mano kalėdinė svajonė“ ir kt. Siekiant išvengti susibūrimų, meninė instaliacija bus rodoma du vakarus nuo 17–22 val. bei Kalėdų pasaką bus galima stebėti iš skirtingų miesto centro vietų“, – pasakojo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė.

Gruodžio 4 dieną nušvis ir pagrindinė Kretingos miesto eglė. Pernai gyventojai pasisakė už tai, kad mieste atsirastų klasikinė karkasinė eglė su gyvų žaliaskarių šakomis, tad toks variantas pasirinktas ir šiemet. Kaip eglė bus papuošta, išlieka intriga iki eglės įžiebimo dienos.

„Atskleisiu tiek, kad Kalėdų eglė šiais metais bus dedikuota vaikų norams. Vaikai namie parašytus laiškus Kalėdų seneliui galės įmesti į interaktyvų Kalėdų senelio paštą. Kad norai išsipildytų, įmetus laišką, sužibs net 600 žaliaskarės lempučių, kviečiančių patikėti Kalėdų stebuklu“, – sako Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.

Šiemet kalėdinę nuotaiką Kretingoje taip pat kurs šviečiantys tradiciniai LED papuošimai gatvėse ir net kelios dešimtys išskirtinių kalėdinių dekoracijų – šviečiančių bumbulų – skirtingose miesto vietose.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių