Kretingoje – politinės permainos

Reklama baigsis po sek.

Kretingos rajono savivaldybės taryboje prieš pat Naujuosius- reikšmingi pokyčiai. Vos daugiau kaip metus dirbusi, po 2019 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų sudaryta valdančioji dauguma subyrėjo. Opozicijoje buvusios frakcijos paskelbė sudarantys naują koaliciją, kuri nuo šiol taps valdančiąja dauguma. Joje rajono mero Antano Kalniaus nebebus.

Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje jis vakar rašė:

Artėja nauji metai, o kartu ir nauja pradžia rajono Taryboje. Šiandien rajono Tarybos posėdyje konservatoriai, socialdemokratai, liberalai ir K. Skierus paskelbė apie formuojamą naują valdančiąją daugumą. Naujoje koalicijoje nebeliko manęs ir kitų „Kretingos krašto“ narių, „valstiečių-žaliųjų“ bei „darbiečių“. Tiesa, pasirašytas pareiškimas dėl naujos koalicijos sudarymo manęs dar nepasiekė, kartu lauksiu ir jau dabar naujosios valdančiosios daugumos siūlomų kandidatų į vicemero, administracijos direktoriaus bei pavaduotojo postus. Kartu galiu pažadėti, kad ir net nepriklausydamas valdančiajai daugumai, toliau išliksiu principingu ir dirbančiu rajonui bei jo žmonėms meru.

Nesikratau ir savo kaltės, kad nepavyko išsaugoti senosios daugumos. Tačiau „kaltė“ tikriausiai tenka ir mano tėvams, nes na ne taip mane išauklėjo. Per tuos daugiau nei pusantrų metų man taip ir nepavyko savęs peržengti bei negalėjau vardan ramybės Taryboje užmerkti akių prieš rajonui nenaudingus ar net žalingus sprendimus. O tų įvairių „nesutarimų“ per visą tą senosios daugumos darbo laiką tikrai būtą ne vieno, bet pats išskirčiau kelis pagrindinius.

Ko gero viena pirmųjų vinių į jau dabar senosios daugumos karstą tapo sprendimas nutraukti tuometinio administracijos direktoriaus V. Domarko ir tarybos nario K. Skieraus sudarytas kelių dešimčių tūkstančių eurų vertės techninės priežiūros bei konsultacinių paslaugų sutartis.

Kitu dideliu išbandymu senajai daugumai tapo su Vilniaus g. 8 esančiu pastatu susiję sprendimai. Daugiau nei prieš metus atlikę savivaldybės valdomo turto analizę pamatėme, kad visi savivaldybės administracijos padaliniai gali puikiai sutilpti kituose turimuose pastatuose. Tad buvo priimtas sprendimas Vilniaus g. 8 esantį pastatą iškraustyti bei parduoti. Sėkmingai ta linkme ir dirbome, kol D. Bajoras nepasiūlė į šį pastatą įkraustyti karius savanorius. Toks sprendimas ne tik kad užkirto kelią gauti į biudžetą papildomų lėšų už pastato pardavimą, bet ir ateityje savivaldybei teks skirti ne mažiau nei 1 milijoną eurų šio pastato remontui. Mano nuomone, kad tai yra mažų mažiausiai neracionalu, juolab kad pastatas savivaldybės funkcijoms yra visiškai nereikalingas.

Ne ką mažesnę ugnį įplieskė ir mano siūlymas Tarybai atlikti su UAB „Litcon“ sudarytos sutarties analizę, nuo pat sporto ir sveikatingumo centro statybų pradžios. Tikriausiai nebereikia įvardinti kurie tarybos nariai balsavo prieš tokį siūlymą“,- skelbė A. Kalnius.

Apie galimą nesantaiką Kretingos rajono taryboje rajono laikraštis rašė dar liepos mėnesį.

Dėl politinių nesutarimų, komplikavusių darbo sąlygas, šių metų gruodžio 17 d. atsistatydino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Girdvainė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių