Kunigai persigalvojo – Šv. Mišios dalyvaujant tikintiesiems nebus laikomos

Reklama baigsis po sek.

Pastarosiomis dienomis netilo kalbos apie katalikiškosios bendruomenės ketinimą atnaujinti pamaldų laikymą įprastu kontaktiniu būdu Šv. Mišiomis bažnyčiose dalyvaujant tikintiesiems. Tokį sprendimą religinei bendruomenei šiandien vidurdienį buvo išplatinusi Lietuvos vyksupų konferencija. Apie tai rašė ir www.balticumzinios.lt (https://balticumzinios.lt/oficialu-vyskupai-atnaujina-pamaldas-iprastu-budu/). Galiausiai vėliau tokio sprendimo atsisakyta – nuo sausio 11 dienos pamaldos vyks pagal iki šiol karantino metu galiojusią tvarką – tik nuotoliniu būdu.

Baigiantis metams tikėjomės, kad bus galimybė sugrįžti į tvarką, kuri mūsų bažnyčiose galiojo karantino metu iki praeitų metų gruodžio 16-os dienos, kai pamaldose, laikantis būtinų saugumo reikalavimų, dalyvaudavo ribotas skaičius žmonių. Tad metų pabaigoje buvome nutarę šią tvarką sugrąžinti pasibaigus Kalėdų laikui – nuo sausio 11 dienos.

Visgi naujųjų metų pradžia parodė, kad pandeminė situacija Lietuvoje išlieka pakankamai rimta. Vyriausybės priimti griežtesni apribojimai, iš pradžių skirti tik šventiniam laikotarpiui, buvo pratęsti iki numatytos karantino pabaigos.

Tad atsižvelgdami į esamą situaciją, šiandien priėmėme sprendimą dar neatnaujinti viešų pamaldų bažnyčiose, dalyvaujant tikintiesiems. Tai yra, nuo 2020 m. gruodžio 16 d. mūsų bažnyčiose galiojančią tvarką pratęsiame iki 2021 m. sausio 31 d., su galimybe ją švelninti ir anksčiau, jei greičiau būtų sulaukta ryškesnių teigiamų pokyčių. Tuo būdu solidarizuojamės su visais, kuriems šis laikas yra itin sunkus, ypač su ligoniais, gydytojais, slaugytojais“, – savo sprendimą paaiškino Lietuvos vyskupų konferencija.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių