Kviečia švęsti Žvejų dieną

Reklama baigsis po sek.

Birželio 25 d. 13.00 val. Lietuvos jūrų muziejaus Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje Smiltynėje rengiama Tarptautinė žvejų dienos šventė. Jos dalyviai išgirs Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos kolektyvų koncertą, dalyvaus įvairiose edukacinėse programose, ekskursijose ir ragaus tikrą pajūrio žvejo žuvienę. Renginys nemokamas.

Muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugiasi, kad šios šventės idėją pasiūlė muziejaus savanoriai, kurie organizuoja ir patį renginį.

“Su savanoriais dirbame jau apie 20 metų. Dabar muziejuje mums kas dieną padeda apie 20 savanorių. Jie reguliuoja lankytojų srautus teikia informaciją, padeda mūsų darbuotojams ir patys mokosi. Kai kurie iš jų paskui ateina į muziejų jau kaip darbuotojai”, – teigė Olga Žalienė.

Tarptautinė žvejų diena švenčiama nuo 1985 metų. 1984 m. tai buvo nuspręsta Tarptautinėje žvejybos sureguliavimo ir plėtojimo konferencijoje. 

Pasak etnologo dr. Liberto Klimkos, mūsų protėviai jūros, marių stichijos dievybe laikė Bangpūtį, vadintą dar ir Vėjopačiu. Prūsiškuose šaltiniuose minimas dievas Bardaitis arba Gardaitis. Šis barzdočius globojąs laivininkus, o jam buvo akuojamos žuvys. Žvejai susirinkdavo kluone, ant šiaudų kūlio sudėdavo išvirtas žuvis, tada išklausydavo senojo vaidilos patarimų, kurią dieną ir kur žvejoti. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių