Laivas „skenduolis“ nuplukdytas į doką

Reklama baigsis po sek.

Danės upės krantinę paliko du kartus šiemet šioje teritorijoje skendęs laivas „Ole Wilassen“. Pastarasis miesto vadovams sukėlė nemenkų iššūkių. Kelisskart reikėjo ne tik operatyviai reaguoti siekiant suvaldyti galimą vandens taršą cheminėmis medžiagomis, tačiau ir bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis, kad laivas būtų saugiai pritvirtintas ir nenugrimztų į dugną. Šiandien skenduolis nutemptas į doką. 

Spalio-lapkričio mėnesiais prie Pilies uostelio stovintis Norvegų laivas skendo, sukeldamas ant kojų įvairias tarnybas. Kadangi krantinė priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei, pastaroji susisiekė su laivo savininku, apie incidentus kaskart informuodavo ir uostelio kapitoną, aplinkosaugininkus.

Šiandien bendrų pastangų dėka, laivas pašalintas iš Danės krantinės ir nutemptas į doką. Operacijos išlaidų savivaldybei padengti nereikės, jas apmokės laivo savininkas.

Laivas bendrų pastangų dėka ištemptas, galų gale ši epopėja baigėsi taip, kaip mes planavome. Procesą prailgino ir laivo savininko šeimos netektys įvairios, tai procesas užtruko. Jeigu nebūtų to buvę galima iššspręsti savininko lėšomis, be abejo, būtų tekę į procesą įsijungti savivaldybei. Procedūriškai finansavimas būtų užsitęsęs ganėtinai ilgai, tačiau šiuo atveju viskas išsisprendė – pavyko visus susodinti prie bendro stalo ir rasti operatyvius sprendimus“, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Tikisi, kad tai bus pamoka kitiems

Uostamiesčio vadovas neslėpė tikintis, kad šio Norvegų laivo istorija taps gera pamoka kitiems Danės krantinėje savo turtą laikantiems savininkams. Upėje prišvartuoti laivai po incidento buvo tikrinami, jokių galimų pažeidimų ar grėsmių nepastebėta.

Negali būti tokių situacijų, kad Savivaldybė taptų kažkokia gelbėtoja skenduolių, kurie net neturi būti tame vandens telkinyje. Tai tikiuosi, kad visi išmoko pamokas ir tokių istorijų nebebus“, – teigė V. Grubliauskas.

Uostamiesčio savivaldybė ateityje ketina kur kas atsargiau išduoti leidimus laivų savininkams, norintiems Danės krantinėje švartuoti savo turtą.

Žinia, kurią šiandien aiškiai siunčiame visiems laivų savininkams ir krantinių operatoriams griežta ir nedviprasmiška – ateityje, sudarant bet kokias sutartis su laivų, kurie norėtų švartuotis Danėje, savininkais, besąlygiškai turi būti numatytos visų šalių atsakomybės avarijų ar incidentų atvejais. Taip pat turi būti užtikrintas ir tokiose situacijose kilusių pasekmių suvaldymo ir likvidavimo procesas“, – uostamiesčio vadovas V. Grubliauskas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių