Laukininkų g. 5 namo gyventojai – vieno kaimyno įkaitai

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdoje, Laukininkų g. 5-ajame name gyvenanti Irina neslepia kartu su kaimynais tapusi vieno gyventojo įkaite. Trečiajame aukšte butą turintis vyras piktybiškai priešinosi ne tik daugiabučio renovacijai, tačiau ir jos užbaigimui. Kaimynas nesutinka, kad jo bute būtų pastatytas naujas radiatorius, o be jo neįmanoma pajungti šildymo. Dėl tokios situacijos žmonės priversti gyventi butuose, kuriuose oro temperatūra siekia vos 9-10 laipsnių.

Į „Balticum TV” kreipėsi daugiabučio namo gyventoja, kuri teigė, kad iki šiol ji ir dar aštuonių tos pačios laiptinės sekcijos butų savininkai gyvena tarsi lauko sąlygomis. Įsibėgėjus rudeniui patalpos nešildomos, nes tam prieštarauja vienas kaimynas.

Turim tokią situaciją, kad jau nebejuokinga. Trečiame aukšte gyvenantį kaimyną, kuris jau ne pirmą kartą vis kam nors priešinasi. Dabar jau yra užbaiginėjama namo renovacija. Dar pavasarį visiems keitė vamzdynus, pjovė senus radiatorius. Dar tada jis neleido to padaryti. Vargais negalais pavyko per jo buvusią žmoną, turto bendrasavininkę tai padaryti. Tačiau kaimynas iškvietė policiją ir padavė ją į teismą. Tai pas jį radiatorius senas nupjautas, o naujo pastatyti neleidžia. Nepadeda nei gražūs prašymai, niekas. Kadangi jis gyvena trečiame aukšte, ties juo nutrūksta šilumos tiekimas ir mes gyvename be šildymo. Darosi nebejuokinga, kai šalta ir ateityje oro temperatūra tik mažės. Esame visiškai be šildymo, bandėme kalbėtis su tuo žmogumi, bet vilties jau nebėra“, – susijaudinimo neslėpė daugiabučio namo gyventoja Irina.

Moteris augina du vaikus, mažamečių toje pačioje laiptinės sekcijoje yra ir daugiau. Taip pat gyvena ir senyvo amžiaus žmonės. Butuose šalta, kaupiasi drėgmė. Žmonės iš nevilties kreipėsi ir į savivaldybę. Kol kas laimėti kovos su piktybiškai į patalpas neįsileidžiančiu gyventoju nepavyksta ir namo administratoriui.

Teismas atmetė namo administratoriaus prašymą

Daugiabutį administruojančios UAB „Laukininkų valda“ vadovė Rasa teigia, kad trečiame aukšte gyvenantis asmuo jau kelis mėnesius neleidžia užbaigti namo renovacijos. Dėl piktybiško elgesio administratorius jau buvo išsiuntęs vyrui du įpareigojimus, kuriais ragino sudaryti sąlygas patekti į jam nuosavybės teise priklausančias patalpas ir leistų atlikti vamzdynų keitimo darbus, tačiau reikalavimai nebuvo įvykdyti. Taip pat buvo bandoma ieškoti taikaus ginčo sprendimo būdų, bet pastangos bevaisės. Tuomet UAB „Laukininkų valda“ rugsėjo mėn. 30 dieną kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus, kad būtų duotas leidimas patekti į fizinio asmens patalpas be savininko sutikimo. Namą administruojanti įmonė procesiniuose dokumentuose nurodė grėsmes, kurios kils dėl vyriškio bute nebaigto vamzdyno atnaujinimo – neatlikus šių darbų pažeidžiamas visuomenės interesas. Teismas grėsmės nematė ir prašymą atmetė nurodydamas, kad gyventojo ir administratoriaus nesutarimas turėtų būti sprendžiamas ginčo teisena.

Į teismą kreipėsi pakartotinai

Netylant gyventojų pasipiktinimui dėl šaltų radiatorių ir higienos normų jau nebeatitinkančių gyvenimo sąlygų, daugiabutį administruojanti bendrovė pakartotinai kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus. Antrą kartą prašoma išduoti leidimą patekti į patalpas be savininko sutikimo, nes pažeidžiamas visuomenės interesas – prasidėjus šildymo sezonui neįmanoma gyventojams užtikrinti šilumos tiekimo. Žmonės patiria ne tik nepatogumus, tačiau gali būti padaryta didelė žala jų sveikatai ir šildymo sistemai.

Namo administratorius neslepia, kad nepavykus gauti leidimo antrą kartą, bendrovė bus priversta kreiptis į teismą bendrosios ginčo teisenos tvarka. Labiausiai baiminamasi, kad tokiu atveju bylos nagrinėjimas gali užtrukti net keletą mėnesių.

Tokioje situacijoje dėl vieno žmogaus užsispyrimo ir piktybiško priešinimosi vykdomiems darbams kenčia kaimynai. Kartu su šeimos nariais tapę vieno gyventojo įkaitais, klaipėdiečiai viltingai laukia teigiamo teismo sprendimo ir kuo greičiau butuose šylančių radiatorių.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių