Lėšų poreikis Senamiesčio grindiniui – padvigubėjo?

Reklama baigsis po sek.

Anksčiau tik teorinėmis galimybėmis apipinta vizija atnaujinti Klaipėdos senamiesčio grindinį virsta realybe. Savivaldybės projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė pastarąją savaitę Tarybos nariams komitetuose pristatinėja projektą, kuriuo siekiama rekonstruoti kelio dangą 5-iose teritorijose: Daržų gatvės atkarpoje, Aukštosios, Didžiojo vandens, Vežėjų ir Žvejų gatvėse.

Projektas teikiamas pagal darnaus judumo priemonę. Visos techninės procedūros jau yra atliktos. Numatyta atnaujinti gatvių važiuojamąją dalį, šaligatvius, išardyti seną dangą, įrengti pagrindus, lietaus nuotekų sistemą, vietomis bus įrengtos ir granito plokštės.

Tarybos narių prašoma pritarti šiam projektui ir galutinį sprendimą priimti dar šio mėnesio pabaigoje vyksiančiame posėdyje, nes paraiškos teikimo terminas yra tik iki rugsėjo 30 dienos.

„Bendra šių 5 gatvių rekonstrukcijos projekto vertė yra 3,5 milijonų eurų. Daugiau nei 2 milijonus (2 mln. 128 tūkst. eurų) būtų Europos Sąjungos parama, o savivaldybei reiktų prisidėti 1,4 mln. eurų“, – sąmatą pristatė E. Jurkevičienė.

Toks teiginys sukėlė klausimų bangą komitete posėdžiavusių Tarybos narių tarpe. Opoziciją atstovaujantis S. Budinas klausė, kodėl savivaldybės lėšų suma, lyginant su strateginiame plane numatytomis, padvigubėjo.

„Jeigu neklystu, savivaldybės prisidėjimas buvo planuotas tik apie 500 tūkst. eurų. Aš atsiverčiau dabar mūsų miesto strateginį veiklos planą. 2021 m. numatyta  – 235 tūkst. eur., 2022 metams lygiai tokia pati suma, iš viso – 470 tūkst. eurų, kiti pinigai po vieną milijoną su trupučiu dvejus metus yra Europos Sąjungos lėšos. Tai mes turim tai, kas numatyta strateginiame veiklos plane. Tai, ką mes dabar svarstom ir priiminėjam, apskritai nesutampa su anksčiau buvusiais planais ir finansais“, – S. Budinas.

Klaipėdos miesto savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė detalizuoti situacijos nesiryžo ir tikino dėl miesto biudžete, strateginiame plane šiam projektui numatytų lėšų dar turinti pasitikslinti ir pasitarti su kolegomis.

„Pasitarsim su strategais, pasidėliosim. Dabar yra ką tik padaryti techniniai projektai, ką tik gavom sąmatas, jos yra ekspertuotos, visada balansavimas vyksta eigoje, kai turime tikslius duomenis“, – teigė E. Jurkevičienė.

Kitas komiteto narys Arvydas Vaitkus suabejojo, ar miestas tikrai yra pasiruošęs per tokį trumpą terminą, 2,5 mėnesio, parengti ir pateikti paraišką dėl Europos Sąjungos paramos darnaus judumo programai finansuoti. Ne ką mažiau nerimo sukėlė ir planuojamos atnaujinti senamiesčio dangos kokybė.

„Dėl universalaus dizaino norėčiau pasiteirauti – ar mūsų damos ir toliau turės vaikščioti su klumpėmis, ar galės visgi užsidėti prancūziško dizaino batelius? Nes vienas iš jau prieš metus įgyvendintų grindinio pakeitimų kol kas mūsų ponioms sunkiai leidžia iki teatro nueiti pasipuošusioms auštakulniais“, – klausė A. Vaitkus.

Savivaldybės projektų skyriaus vedėjos E. Jurkevičienės teigimu, projekte numatytas tašytas akmuo, šaligatvio dalyse granito plokštės, grindinio dangos dizainas derintas su neįgaliaisiais, todėl tikimasi, kad po rekonstrukcijos senamiestis bus patogus ne tik pastariesiems, bet ir mamos su vaikų vežimėliais, taip pat ir moterims su aukštakulniais.

Klaipėdos miesto savivaldybės Finansų ir ekonomikos komitete šiam projektui buvo pritarta, tik akcentuota, kad artėjančiame Tarybos posėdyje šis klausimas turėtų būti svarstomas kartu teikiant strateginio veiklos plano korekcijas, nes anksčiau numatyta kur kas mažesnė suma iš miesto biudžeto, nei nurodoma dabar.

„Tos lėšos iš savivaldybės biudžeto bus reikalingos 2021-22 metais, nes tik tada prasidės realūs darbai, o šiemet pradėtume rangos darbų pirkimus, tai realiai darbai būtų vykdomi tik nuo 2021 metų“, – teigė E. Jurkevičienė.  

Klaipėdos senamiesčio grindinio keitimo projektas galutiniam verdiktui bus svarstomas savivaldybės Tarybos posėdyje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių