Lietuvoje – 20 naujų koronaviruso atvejų

Reklama baigsis po sek.

12 iš jų registruota Kauno, 5 – Vilniaus, 2 – Klaipėdos apskrityse. Dar 1 atvejis per praėjusią parą patvirtintas Panevėžio apskrities gyventojui.  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 13 žmonių, 6 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruotas 1 įvežtinis atvejis.

Įvežtinis atvejis – iš Indijos

Koronavirusas patvirtintas Klaipėdos apskrityje gyvenančiam asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Indijos. Žmogus jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 13 žmonių

6 atvejai, nustatyti per vakar parą, siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame „Adform kiemelyje“ (Rotušės a. 20, Kaunas). Du iš šių asmenų yra darbuotojai, kiti – turėję sąlytį. 4 iš šių asmenų jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus, dviem jie nėra pasireiškę. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejami 34 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar.

Taip pat 1 atvejis, praėjusią parą nustatytas Vilniaus apskrityje, siejamas su protrūkiu tarp meno atstovų. Asmuo bendravo su žmogumi, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, todėl buvo izoliacijoje. Tai 20-asis atvejis, siejamas su šiuo židiniu (įskaitant atvejus Vilniuje ir Kaune).

Dar 6 žmonės – 4 Kauno ir po 1 Panevėžio bei Klaipėdos apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Visi asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

6 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 6 asmenys: 4 Vilniuje ir 2 Kaune. Didžioji dauguma jų – 5 – jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Tuo metu, vienas žmogus tirtas profilaktiškai, koronavirusui būdingi simptomai jam nėra pasireiškę.

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugpjūčio 17 d. 9 val. duomenimis:

  • Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 2436
  • Sergančių žmonių skaičius: 637
  • Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 20
  • Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 81
  • Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 13
  • Pasveikusių žmonių skaičius: 1705
  • Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 3168

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 154

Sąrašas valstybių, iš kurių leidžiama atvykti į Lietuvą, skelbiamas ČIA.

Sąrašas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių skelbiamas ČIA. 

Šią savaitę, nuo rugpjūčio 17 d. iki rugpjūčio 23 d. imtinai Ignalinos, Prienų, Kupiškio, Kauno, Šalčininkų, Vilniaus rajonų, taip pat Kauno, Visagino, Panevėžio, Klaipėdos miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 10 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos rugpjūčio 17 d. 9 val. duomenimis:

  • Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1753
  • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 580453 (iš jų – 158692 iš mobilių punktų)

Per praėjusį savaitgalį (šeštadienį, sekmadienį) iš viso buvo paskelbta apie daugiau nei 60 naujų infekcijos atvejų, atitinkamai 34 ir 30 COVID-19 susirgusių asmenų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių