LR Seimas daro savaitės pertrauką

Reklama baigsis po sek.

Šį rytą į posėdį susirinkusi LR Seimo valdyba priėmė kelis būtinus sprendimus, susijusius su tolimesniu parlamento darbu, siekiant suvaldyti COVID-19 infekcijos plitimą politikų tarpe. Kadangi artimiausiu metu užtikrinti visų reikiamų techninių bei teisinių sąlygų darbui nuotoliniu būdu neįmanoma, LR Seimas nuo ateinančio ketvirtadienio darys savaitės petrauką. Ji tęsis iki gruodžio 3 dienos.

Atsižvelgiant į didėjantį parlamentarų sergamumą koronaviruso infekcija, nutarta imtis papildomų priemonių sveikatos saugumui užtikrinti bei infekcijos plitimui sumažinti: Seimo salėje tarp suolų bus įrengtos pertvaros, parengta tvarka dėl elgesio rūmų poilsio zonose ir pan. Ilgesnės pertraukos nei viena savaitė daryti neketinama, nes laukia svarbūs sprendimai – Vyriausybės formavimas bei kitų metų valstybės biudžeto peržiūrėjimas ir tvirtinimas.

Posėdžiai tiek komitetų, tiek komisijų, seniūnų sueigos vyks nuotoliniu būdu, visa tai keliasi į internetinę erdvę. Iki šiol tai buvo tik rekomendacija, dabar jau tai yra imperatyvas. Grąžiname kūno temperatūros matuoklius prie Seimo įėjimo, kad apribotume pavojingus kontaktus. Seime nebus rengiami jokie susitikimai. Taip pat parengtos rekomendacijos tiems Seimo nariams, kurie yra rizikos grupėje. Kad jų neatvykimas į LR Seimo posėdį būtų pateisinamas“, – teigė LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

Laikinai stabdant Seimo posėdžius, parlamentarai raginami testuotis, kad turėtų įrodymą, jog neserga koronaviruso infekcija. Šio proceso užtikrinimui ketinama greta rūmų įrengti mobilųjį patikros punktą. Nuotolinio būdo parlamento darbo procese dar teks palaukti.

Teisiniai keitimai jau yra inicijuoti. Rytoj ketinama posėdyje svarstyti Statuto pakeitimą. Labai svarbu, kaip Seimas apsispręs dėl šios siūlomos nuostatos. Žinome, kad dalis opozicijos ketina prašyti paaiškinimų, ekspertinio vertinimo, iš esmės pristabdyti šį klausimą. Nors judėti reikėtų kuo greičiau, nes nepakeitus Statuto, Seimas dirbti nuotoliniu būdu negalės“, – Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Kitas būtinas žingsnis – techninis aprūpinimas. Šiandien Valdybos nariai turės susitikimą su veikiančios darbo grupės atstovais, kurie pristatys jau pasiektus taprinius darbo rezultatus. Posėdžiauti šiuo klausimu planuojama šią ir ateinančią savaitę, kad būtų galima susidėlioti visus žingsnius, padėsiančius kuo greičiau priimti sprendimus dėl techninio aptarnavimo. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių