Maudynėms kol kas dar ne laikas

Reklama baigsis po sek.

Nors LR Vyriausybė po truputį švelnina valstybinio karantino sąlygas, pastarosios kurortiniams šalies miestams nerimo dėl vasaros sezono nesumažino.

Vakar LR prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu bendravo su 7 Vakarų Lietuvos savivaldybių merais. Pajūrio krašto miestų vadovai neslėpė, kad kol kas į artėjantį aktyvaus turizmo laikotarpį žiūrima itin atsargiai. Šioje srityje rekomendacijų neteikia arba aiškių galimybių neapibrėžia nei Sveikatos apsaugos ministerija, nei medikai infektologai, nei Nacionalinės visuomenės sveikatos centro specialistai.

„Kol kas mes žinome, kaip gyventi, bet nežinome, kaip ilsėsimės.“ – teigė LR Prezidentas G. Nausėda.

Šalies vadovas kreipėsi į sveikatos apsaugos specialistus, medikus, infektologus, kad pastarieji kartu su ministerijos atstovais jau pradėtų rengti rekomendacijas artėjančiam vasaros sezonui.

Covid-19 per vandenį užsikrėsti (ne)galima

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie LR sveikatos apsaugos ministerijos (toliau –Klaipėdos departamentas neturi duomenų, kad COVID-19 liga (koronavirusine infekcija) galima užsikrėsti per vandenį. Specialistai domėjosi ir kitų šalių atliktų tyrimų rezultatais bei pateiktomis rekomendacijomis.

Pasak NVSC Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjos Astos Šlepetienės, kol kas turimi duomenys leidžia teigti, kad koronavirusu užsikrėsti per vandenį negalima.

„JAV Ligų prevencijos ir kontrolės centras pateikė, kad nepakanka duomenų teigti, kad COVID-19 liga (koronavirusine infekcija) galima užsikrėsti per geriamąjį vandenį ar maudantis atviruose vandenyse arba baseinuose. Nyderlandų Nacionalinio visuomenės sveikatos ir aplinkosaugos institutas prie Sveikatos, gerovės ir sporto ministerijos nustatytė, kad virusas aptinkamas nuotekose. Todėl, rekomenduoja didelį dėmesį skirti darbuotojų apsaugai darbe (apsaugos priemonės ir pan.). Jų moksliniuose straipsniuose taip pat nėra informacijos, kad COVID-19 liga (koronarirusine infekcija) galima užsikrėsti per vandenį.“ – turimais duomenimis pasidalino A. Šlepetienė.

Kol kas šalyje nėra draudimo pavieniams asmenims maudytis atviruose vandens telkiniuose, priverstinai nutraukti veiklą turėjo baseinai bei SPA centrai. Kol Lietuvoje vyrauja tik pavasariški orai, žmonės dar nejaučia poreikio ir noro bristi į atvirą vandens telkinį. Tačiau kol kas niekas negali pasakyti, kokia situacija susiklostytų staiga kilstelėjus termometrų stulpeliams.

Nepaisant viruso, ruošiamasi vasaros sezonui

Nors vyriausybė apie visišką valstybinio karantino pabaigą dar nekalba, uostamiesčio paplūdimiai ruošiasi vasaros sezonui. Palaipsniui tvarkoma mažoji architektūra, per audras nuniokoti statiniai. Ne išimtis ir kiekvieną vasarą poilsiautojų gyvybes saugančių gelbėtojų paieška. BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki patikino, kad šiuo metu turima apie 50 kandidatų (vasaros sezonu pajūrio ruožuose reikia apie 70). Įprastai norintys tapti gelbėtojais savo jėgas turi pademonstruoti atlikdami įvairias užduotis baseine. Esant valstybiniam karantinui, to padaryti negalima. Dažniausiai vasaros sezonas paplūdimiuose prasideda birželio 1, tad tikimasi, kad iki tol Lietuvoje dabar esantys draudimai nebegalios.

Sveikatos apsaugos ministerija nuo komentarų susilaiko

LR sveikatos apsaugos ministerijos Komunikacijos atstovai patikino, kad kol kas neturima duomenų apie leidimus/ribojimus vasaros sezonu. Kuomet lankytojams duris galėtų atverti baseinai, komentuoti taip pat nesiryžtama.

Primename, kad paplūdimių ir maudyklų priežiūrą vykdo savivaldybių administracijos, o baseinų kontrolę atlieka NVSC Klaipėdos departamentas. Abi šios institucijos, esant koronaviruso pandemijai, dėl maudynių uždarose ar atviruose vandens telkiniuose savarankiškai sprendimų nepriims, lauks Vyriausybės bei Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų ir rekomendacijų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių