Mokinių atostogos bus pratęsiamos tik 2 dienomis

Reklama baigsis po sek.

Šiandien posėdžiavusi LR Vyriausybė priėmė sprendimą dėl artėjančių mokinių rudens atostogų. Ugdymo planuose jos numatytos nuo lapkričio 3 iki 5 dienos (priskaičiuojant dvi nedarbo dienas), atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, atostogas buvo siūloma pailginti viena savaite (iki lapkričio 12 dienos imtinai). Visgi ministrų kabinetas šiandien apsiprendė rudens atostogas vaikams pratęsti vos dviem dienomis.

Po diskusijų su ekspertais, bendruomene, sveikatos apsaugos ministerija apsisprendėme dviem dienom pratęsti vaikų rudens atostogas. Kodėl dviem, todėl, kad artėja Visų šventųjų diena, Vėlinės, paprastai šiomis dienomis būna labai daug judėjimo, šeimos suvažiuoja. Kaip tik po švenčių 7 dienos, kuris ir yra viruso inkubacinis laikotarpis, mes nusprendėm, jog tuo metu geriau vaikams pabūti namuose, pratęsti atostogas ir ateiti į mokyklą po trumpo atokvėpio jau galimai išvengus viruso užkrato. Svarbiausia vaikų emocinė būklė ir mūsų pagrindinis tikslas – vaikai klasėse, todėl buvo atsisakyta ilginti atostogas viena savaite, o pasilikta prie trumpesnio termino“, – teigė LR švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

Prieš rudens atostogas mokiniams planuojama išdalinti greituosius antigeno testus, kad namuose būtų galima tęsti testavimo procedūrą. Grįžtant po atostogų į mokyklas taip pat bus rekomenduojama vaikams atlikti testus ir įsitikinti, ar pastarieji nėra viruso nešiotojai.

Į mokyklas mokiniai pagal šiandieninį ministrų kabineto sprendimą turėtų sugrįžti lapkričio 10 dieną.

Ketinama laikinai riboti neformalųjį vaikų švietimą

Siekiant apriboti mokinių kontaktų skaičių, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Vyriausybės prašys priimti sprendimą dėl neformalaus vaikų švietimo. Siūloma, kad jis nuo lapkričio 3 dienos iki 12 dienos vyktų nuotoliniu būdu. Jeigu neįmanoma veiklos vykdyti nuotoliniu būdu, tokios veiklos tuo laikotarpiu būtų stabdomos. Premjerė Ingrida Šimonytė patikslino, kad dėl neformalaus ugdymo sprendimai bus priimti per Vyriausybės posėdį ateinantį trečiadienį.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių