Mokyklos duris turėtų atverti gegužės 25-ąją

Reklama baigsis po sek.

Šiandien nuotoliniu būdu vykusioje LR Vyriausybės spaudos konferencijoje švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius informavo, kad ministrų kabinetui yra pateiktas siūlymas leisti mokiniams grįžti į ugdymo procesą įprastu būdu ir mokslo metus užbaigti švietimo įstaigose.

LR švietimo ir mokslo ministerija siūlo pradinių klasių mokiniams į klases grįžti nuo gegužės 25 dienos, vyresniųjų (5-12) klasių auklėtiniams – nuo birželio 1 dienos.

Švietimo įstaigoms siūloma mokslo metus užbaigti kaip suplanuota, pagal poreikį teikti įvairias konsultacijas mokiniams, jų tėvams bei darbuotojams, ypatingą dėmesį skiriant specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems asmenims ir abiturientams.  

Dėl mokslo metų pabaigos sprendimą individualiai priims kiekviena švietimo įstaiga, atsižvelgdama į ugdymo proceso intensyvumą. Rekomenduojama mokiniams suteikti galimybę grįžti į pamokas bent dviems savaitėms.

Šiuo metu su sveikatos specialistais mokykloms yra ruošiamos būtinosios sąlygos ir asmens sveikatos apsaugos rekomendacijos.  

Tokiam siūlymui dar turės pritarti LR Vyriausybė. Šį klausimą ji planuoja svarstyti ateinančią savaitę.  

Svarstoma ir apie mokinių užimtumą vasaros metu

LR švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius pabrėžė, kad, vertinant visą karantino situaciją, matomas poreikis vasaros metu vaikams teikti kuo daugiau įvairių užsiėmimų.

„Mes norėtume, kad jau pradinukams baigus mokslo metus, tikėtina, kad tai įvyks apie birželio 4 dieną, tai atsiverti vasaros poilsio užsiėmimai galėtų jau nuo birželio 7-8 d. Šiuo metu deriname galimybes ir su paslaugų teikėjais, ir su savivaldybėmis, taip pat su sveikatos specialistais“, – teigė A. Monkevičius.

Įvairiems mokinių užsiėmimams, vasaros stovyklų daliniam finansavimui šiemet yra numatyta papildomai skirti 2,5 milijonų eurų. Švietimo, mokslo ir sporto ministro teigimu, tokia nepanaudota suma liko dėl karantino atšaukus nacionalinius moksleivių renginius ir konkursus, pavyzdžiui, Dainų šventė ir panašiai. Šias lėšas ketinama paskirstyti proporcingai pagal savivaldybėje besimokančių vaikų skaičių.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių