Mokyklose vaikai visada turės dėvėti kaukes

Reklama baigsis po sek.

Trečiadienį LR Vyriausybei priėmus sprendimą nuo lapkričio 7 dienos visoje šalyje trims savaitėms skelbti valstybinį karantiną, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga neslėpė, kad 5-12 klasių mokiniai ugdymo procesą tęs nuotoliniu arba mišriu būdu, o darželinukai, priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai mokytis galės įstaigose, klasėse. Tuo metu buvo užsiminta, kad tai jie galės daryti su tam tikromis papildomomis priemonėmis. Šiandien pastarosios ir paaiškėjo.

Nuo pirmadienio visi vyresni nei 6 metų amžiaus vaikai mokyklose privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes. Tai daryti bus privalu ne tik kaip iki šiol koridoriuose pertraukų metu, tačiau ir per pamokas.

„Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas vyks įprastu būdu, laikantis nustatytų rekomendacijų. Pagrindinis, vidurinis ir neformalus ugdymas – nuotoliniu arba daliniu nuotoliniu būdu. Ką tiktai vėlgi norėčiau akcentuoti, kad kaukės bus privalomos taip pat visiems ir ugdymo įstaigose esantiems vaikams, kurie yra vyresni negu šešerių metų“, – teigė ministras.

Ministras akcentavo, kad už vaikų apsirūpinimą veido kaukėmis ir jų elgesį yra atsakingi tėvai, kaip ir kitais klausimais. Pačią tvarką švietimo įstaigoje, visų asmens sveikatos apsaugos priemonių laikymąsi privalo užtikrinti vadovai ir bendruomenė, o prižiūrėti, kad vaikai dėvėtų kaukes turi tuo metu su jais būnantis suaugęs asmuo, mokytojas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių