Siūloma iki birželio 1 d. mokytis nuotoliniu būdu (papildyta)

Reklama baigsis po sek.

Šiandien LR švietimo ir mokslo ministras Seimo komiteto posėdžio metu aptarė nuotolinio mokymo klausimus.

Švelninant karantino sąlygas Vyriausybė minėjo, kad dėl grįžimo į ugdymo įstaigas klausimas bus svarstomas tik gegužės mėnesį, kada bus gautos mokslininkų bei specialistų išvados.

Tikėtina, kad į darželius bei mokyklas gali būti priimami ne visi vaikai. Dirbti ko gero negalės rizikos grupei priklausantys asmenys.

Švietimo ir mokslo ministras taipogi pabrėžė, kad įvertinus koronaviruso grėsmę, skubėti grįžti į mokyklas bei darželius tikrai nereikėtų.

Kadangi tiksli mokslo metų pradžios data nėra apibrėžta, A. Monkevičius siūlo kompromisinį variantą – baigti mokslo metus birželio 1 d., ugdymo procesą tęsiant nuotoliniu būdu.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė, tokį ministro siūlymą vertina dviprasmiškai. Pasak jos, net ir sušvelninus karantino sąlygas tėvai vis vien negalėtų sugrįžti į savo darbo vietas ir privalėtų padėti vaikams mokytis nuotoliniu būdu.

„Tėvai yra pasiskirstę į dvi dalis – tie, kurie sudarė visas sąlygas vaikams mokytis ir mato nuotoliniame ugdymo procese pliusų, nes vaikai dirba, turi savo sistemą ir dienotvarkę. Ir tie, kurie vaikams negali padėti, nes dirba arba šeimoje yra net keli mažesni vaikai, tai tiems tėvams iššūkių kyla daug. Taip pat kyla ir daug klausimų dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kada pradės veikti darželiai, nes tai taip pat turi įtaką tėvų užimtumui. Kol neatsidarys darželiai, tol tėvai negalės pradėti eiti į darbą. Kol kas yra visiška nežinia.“ – Aušra Zarambienė Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė

Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjos Eglės Samoškaitės teigimu, nedarbingumas dėl vaiko priežiūros bus tęsiamas iki pat karantino pabaigos, tad tėveliai ir toliau galės padėti vaikams mokytis nuotoliniu būdu.

„Pirmiausia noriu pabrėžti, kad nedarbingumo galimybės prižiūrėti mažus vaikus arba vaikus su negalia, taip pat žmones su negalia, ar senjorus, kurie lankė dienos centrus egzistuos iki pat karantino panaikinimo dienos. Paparastai karantino panaikinimas yra ne tas pats, kas švelninimas, tai reiškia, kad Vyriausybė gali švelninti tam tikras sąlygas verslui arba tam tikrai veiklai, tačiau karantinas vis dar yra tęsiamas. O tai reiškia, kad pradinukus, priešmokyklinukus ir darželinukus auginantys tėvai, taip pat tėvai, kurie prižiūri vaikus su negalia iki 21 metų amžiaus, kurie lankė mokyklą, ir toliau gali gauti nedarbingumą bei ligos išmoką tol, kol tęsiasi karantinas.“ – Eglė Samoškaitė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja ryšiams su visuomene

Pasak E. Samoškaitės, yra visiškai suprantama, jog švelninant karantino sąlygas darbdaviams reikia, kad darbuotojai atvyktų į darbą. Šiuo atveju yra patariama ieškoti kompromiso, tiek šeimoje, tiek kartu su darbdaviu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių