Motyvuojantys sporto krepšeliai – tik futbolininkams?

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto Sporto tarybos posėdyje šiandien ir vėl nemažai diskusijų sulaukė klausimas dėl motyvuojančio sporto krepšelio finansavimo modelio diegimo. Šis žingsnis- tai trečiojo uostamiesčio sporto reformos etapo dalis. Suplanuota, kad toks principas pirmiausia bus taikomas Klaipėdos miesto futbolo sporto mokyklai, kaip pilotinis projektas, tačiau ne visi sporto tarybos nariai tam pritarė.

Dabar statom namą, kuriame yra 50 kambarių (tiek sporto šakų Klaipėdoje sportuoja). Tai bet kuris žmogus, kuris statosi namą, jis pasidaro projektą ir įvertina, kiek tas namas kainuos. O šiuo atveju, mes kamputyje namo įrenginėjam 1 kambarį ir to kambario gyventojams (sporto šakai) bandom kažkokį tai pragyvenimo lygį nustatyt. O kaip visi kiti gyvens po tuo bendru stogu? Šito mes neskaičiuojam. Tai paimkim, pasidarykim projektą, kaip viskas turėtų atrodyti, įsivertinkim kiek skiriam kuriems pinigų, kiek name gyventojų ir tada paskirstykim tiems gyventojams pinigus“,- vaizdžiai situaciją apibūdino Klaipėdos miesto sporto tarybos narys Vaclovas Gedvilas.

Jo manymu, atlikus šį darbą, nebebūtų pagrindo delsti tokio finansavimo modelio taikymą ir kitoms sporto šakoms, greta futbolo.

Buvo pradėta nuo futbolo sporto šakos, todėl, kad federacija mus kaip ir prirėmė prie sienos ir pasakė, kad biudžetinių įstaigų sportininkai futbolo sporto šakos nebegalės dalyvauti aukšto meistriškumo varžybose ir dėl to skubos tvarka visa tai buvo daroma. Aišku, norėtųsi, kad visų sporto šakų spektre būtų padaryti visi tvarkos aprašai, visa sistema, suskaičiuota, kiek turim pinigų, kiek galim skirt kokiai sporto šakai, tačiau negalėjome to padaryti dėl mano jau minėtos priežasties“,- sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė.

Ji pristatė BĮ Klaipėdos futbolo sporto mokyklos pertvarkymo priemonių planą. Tikslas, pradėti taikyti naująjį finansavimo modelį futbolo sporto šakai, buvo 2021m. sausį, tačiau terminas atidėtas vieneriems metams. Iki to laiko, J. Ceplienės teigimu, bus bandoma apskaičiuoti, kokia uostamiesčio sportui skirtos sumos dalis atitektų kokiai sporto šakai, tačiau tikėtis, kad artimiausią rugsėjį visi jau galės kreiptis dėl krepšelių skyrimo, neverta dėl žmogiškųjų išteklių stygiaus savivaldybės Sporto skyriuje.

V. Gedvilas posėdyje pasisiūlė pats parengti šio finansavimo modelio planą ir pateikti jį administracijos darbuotojoms, tačiau, kad juo būtų galima naudotis, reikalingas galutinis susitarimas dėl esminių kriterijų.

Savivaldybėje sklando idėja, kad tas sportininko krepšelis turėtų būti skaičiuojamas pagal tam tikrus kriterijus, t. y. kiek vaikui reikia įrangai pinigų, kiek reikia trenerio atlyginimui pinigų, kiek reikia bazės nuomai pinigų, bando išskaičiuoti kažkokiais normatyvais, ar reikalavimais, kai privačiam versle, arba rinkoje tas susireguliuoja savaime.<…> Manau, kad tai yra beprasmis darbas. Tiesiog skiri sumą pinigų už vaiko fizinio aktyvumo valandą ir tas klubas, kuris su tuo vaiku užsiima, tas tą sumą ir gauna“,- kalbėjo Sporto tarybos narys.

Posėdyje vicemeras Arvydas Cesiulis taip pat išsakė pastabų dėl futbolo sporto mokyklos infrastruktūros eksploatavimo planų.

Nuosavybė mūsų, pastatyta mokykla ir įrengtas aikštynas už miesto ir ES pinigus, tai šitas infrastruktūrinis objektas neturėtų būti tik vienos įstaigos. <…>Antram aukšte yra įrenginėjama didžiulė salė. Ten bus galima lošti tinklinį, rankinį, krepšinį, salės futbolą ir t.t. Manau, kad turėtų įvairios sporto šakos turėtų turėti galimybę pasinaudoti ta nauja infrastruktūra, kadangi tų infrastruktūrų Klaipėdoj be galo trūksta. Kitas dalykas, kalbant apie futbolo aikštynus su dirbtine danga, tai toje erdvėje galėtų sportuoti ir kitų futbolo akademijų vaikai. <…> Tai sakiau tą, kad pagalvotų, kaip reikėtų spręsti. “, – kalbėjo jis apie lygių galimybių užtikrinimą šioje srityje.

J. Ceplienės nuomone, įvertinus visas pastabas ir siūlymus, projekto „apmatų“ galima tikėtis apie 2021m. kovo mėnesį.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių