Naujametinių fejerverkų nebus

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos sprendimu, dėl pandeminės situacijos šalyje, šiemet klaipėdiečiai naujametinio fejerverko neišvys.

Atsižvelgiant į valstybės institucijų rekomendacijas ir visą riziką, kad žmonės nesibūriuotų, priimtas sprendimas šventinio fejerverko atsisakyti“,- informavo Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė.

Jos teigimu, šiam reginiui buvo numatyta išleisti 7 000 eurų. Jie bus sutaupyti ir pateks į kitų metų savivaldybės biudžetą.

Taip pat uostamiestyje nenumatoma jokių kalėdinių bei naujametinių renginių. Net ir nuotoliniu būdu.

Lygiai tokie pat sprendimai priimti ir kitose pajūrio savivaldybėse. Palangoje kasmet nuo žymiojo tilto leidžiamas fejerverkas šiemet atšauktas. Dėl sustabdytų šventinių renginių Palangos ir Šventosios kurortuose, sutaupyta 10 000 eurų.

Dėl saugumo, dėl to, kad mūsų tautiečiai nevažiuotų į Palangą, visi renginiai yra atšaukti, dėl to nebus ir fejerverko. Jau kas iš savo kiemų tuos fejerverkus organizuosis, tai čia jau privačiai. <…> Čia jau yra viešosios tvarkos ir policijos reikalas, kad viskas vyktų pagal Vyriausybės nutarimus. Aš įsitikinęs, kad žmonės bus sąmoningi ir atšvęs kukliai tiek Kalėdas, tiek Naujuosius metus“,- sakė Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja užtikrino, kad naujametę naktį pareigūnų pajėgų tikrai pakaks užtikrinti, kad viešosios tvarkos ir karantino taisyklės nebūtų pažeidinėjamos.

Galioja tos pačios taisyklės, kaip ir visur kitur. Būriuotis draudžiama, ne vieno šeimos ūkio asmenims švęsti, šauti fejerverkus taip pat nederėtų, tai pažeistų karantino įstatymą. Ir apskritai, reikėtų laikytis ir bendrųjų saugos taisyklių leidžiant fejerverkus. Policijos pareigūnų ekipažų turim pakankamai, užtektinai. Mieste jų bus daug. Bus tikrinamos viešosios erdvės ir stengsimės žiūrėti, kad piliečiai nepažeidinėtų karantino įstatymo“,- sakė A. Grauslienė.

Šventinių renginių bei fejerverko atsisakyta ir sostinėje.

Naujametinio fejerverko atsisakėme. Galvojome ir apie alternatyvas, ir apie kelis įvairiose vietose, bet priėjom prie išvados, kad šie metai yra ypatingai sunkūs ir, visgi, žmonės yra linkę nesilaikyti tam tikrų nurodymų, dėl to atsisakėme.<…> Taip pat bus ribojami tiek švenčių metu (24-27 ir 31-1dienomis) eismas ir automobilių parkavimas. Eglės bus aptvertos. Priėmėm sunkius, bet būtinus sprendimus“,- kalbėjo Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Jos teigimu, iš naujametiniam fejerverkui skirtos 11 000 eurų sumos, bus sutaupyti apie 7-8 tūkstančiai. Likę pinigai bus panaudoti apsaugos sustiprinimui, užtvaroms ir kitoms saugumo užtikrinimo priemonėms.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių