Naujųjų išvakarėse sutriko emocinės pagalbos linijų veikla

Reklama baigsis po sek.

Įprastai, šventiniu laikotarpiu emocinės paramos linijos sulaukia ypač daug skambučių. Šiandien, Naujųjų išvakarėse, nuo pat ryto telefonai tyli. Sugedo visas duomenų perdavimo mazgas.

Pagalbos moterims linija pranešė, kad nuo 9 val. nebeveikia linija. Išsijungė vidury pokalbio ir nėra galimybės prisijungti rankiniu būdu. Kreipėmės į kuruojančią specialistę Jaunimo reikalų departamente, ji pertikrino kitas linijas , neveikė visos“,- papasakojo Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) vykdantysis direktorius Tomas Baranovas.

Netrukus specialistė visų neveikusių linijų atstovams išplatino pranešimą, kad nėra ryšio skambučių centro patalpose (Vivulskio g.13), KVTC aiškinasi sutrikimų bėdas ir sudėtingumą, tad kol kas neveiks nei nuotolinės, nei stacionarios darbo vietos.

Balticumzinios.lt portalo žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kad sudegė duomenų perdavimo paslaugų tiekėjo laidai. Ryšys yra sutrikęs ne tik pagalbos linijose, bet ir ne vienoje valstybės institucijoje.

Gedimas yra nustatytas, inžinieriai šalina gedimo priežastis. Kai tik žinosime, kada atsistatys tarnybos, pranešimas spaudai bus“,- konstatavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Tania Gurova.

Tai būtų labai išskirtinis atvejis. Aš, pavyzdžiui, metus dirbu šiose pareigose, tai nė vieno karto taip nebuvo, kad dieną nebūtų ryšio. Būdavo, kad valandą-dvi ten kažkas, bet, kad dieną, ar parą- niekada. Tiesą sakant, nemanau, kad Naujų metų naktį neveiks“,- sakė T. Baranovas.

Jo teigimu, nors šiuo metu pagalbos telefonu teikti neįmanoma, trijose linijose (Vaikų, Pagalbos moterims ir Jaunimo) paslauga veikia internete, gyvo susirašinėjimo būdu.

Emocinės pagalbos linijų savanoriai bei specialistai yra pasirengę dirbti visą Naujųjų metų naktį, nuo to momento, kai tik skambučių galimybė bus atnaujinta.

PAPILDYTA: Jaunimo reikalų departamento prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė pranešė, kad gedimai turėtų būti sutvarkyti per porą valandų ir pažadėjo, kad emocinė parama telefonu Naujametę naktį bus užtikrinta.

 

Emocinė parama telefonu teikiama šiais kontaktais:

Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111I-VII
11:00 – 23:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277I-VII
16.00 – 19.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366I-VII
visą parą
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123I-VII
visą parą


Skambučius į visas linijas apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto lėšų.
Daugiau informacijos – puslapyje www.klausau.lt

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių