Naujus ligonius priimti pasiruošusi Klaipėdos Respublikinė ligoninė

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusioje nuotolinėje spaudos konferencijoje Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tikino, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje liko vos kelios laisvos palatos. Artimiausiu metu naujus ligonius priimti yra pasiruošusi Klaipėdos Respublikinė ligoninė.

„Pagal paskutinę statistiką Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra laisvos tik keturios ar penkios palatos, tad laiko klausimas kada bus įjungiamos kitos ligoninės. Šiuo metu Klaipėdos Respublikinė ligoninė jau yra pasiruošusi priimti sergančiuosius. Klaipėdos universitetinei ligoninei dėl planinių operacijų nutraukimo teko uždaryti skyrius, taip pat atsirado ligos židiniai ir ligoninės viduje todėl tai ir pakoregavo planus, nes šioje gydymo įstaigoje buvo numatyta bent 200 vietų rezervas. Šiuo metu nebe skaičiuose esmė, reikia žiūrėti į tai, kas šiai dienai yra, o yra keturios ar penkios palatos, todėl teks dairytis į rezervą. Jis yra pasiruošęs ir tikrai neliks nei vieno ligonio, kuriuo nebūtų pasirūpinta.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras.

LR Sveikatos apsaugos viceministras tikino, kad jau yra imtasi visų reikalingų veiksmų, kad būtinosios apsaugos priemonės kuo greičiau pasiektų medikus. Jie aprūpinami yra pagal poreikį.

„Buvo dėta labai daug pastangų, kad būtų suformuotas reikiamas užsakymas būtinųjų apsaugos priemonių. Pirmosios prekės jau pasiekė Lietuvą, buvo nustatyti prioritetiniai poreikiai pagal kuriuos priemonės buvo skirstomos ir tiesiai iš oro uosto per paštą pristatomos klasterinėms ligoninėms didžiuosiuose miestuose.“ – Algirdas Šešelgis LR Sveikatos apsaugos viceministras

Šiandien Klaipėdoje taip pat yra laukiama 17 val. atplaukiančio kelto, kurio visi keleiviai, pasak Klaipėdos miesto mero, bus tikrinami jau pagal naująją tvarką. Visiems išlipant iš kelto bus atliekamas kraujo „express testas“ , po kurio būtų aišku – kam reikalingas dar papildomas tepinėlio ėmimas, o kas galėtų vykti tiesiai į saviizoliaciją.

„Ką tik grįžome iš tapinstitucinio pasitarimo, dėl grįžtančiųjų keltais ir šiandien vakarinio kelto keleiviai, kurių yra beveik 200, bus tikrinami pagal naująją tvarką. Šią sistemą pavyko labai optimaliai sustyguoti ir suderinti, todėl tai taps patikima užkarda siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Klaipėdoje.“ – Vytautas Grubliauskas Klaipėdos miesto meras

Greitieji „express testai“ jau yra pakeliui į Klaipėdą, tad Sveikatos apsaugos viceminstras džiaugiasi, jog uostamiestis puikiai tvarkosi su iškeltais uždaviniais.

„Greitieji testai jau keliauja, tad jie turėtų būti pristatyti laiku. Jei kils klausimų reaguosime nedelsiant, kad visi specialistai turėtų reikiamas priemones identifikuoti žmones, kurie galimai yra užsikrėtę. Apsilankėme terminale ir informavome kaip tai turėtų vykti. Klaipėda puikiai tvarkosi su iškeltais uždaviniais.“ – Algirdas Šešelgis Sveikatos apsaugos viceministras

Kaip informavo Klaipėdos miesto meras, šiandien nuotoliniu būdu vyks visų ligoninių vyriausiųjų gydytojų ir vadovų pasitarimas, kurio metu bus sprendžiamas klausimas dėl Karščiavimo klinikų įsteigimo. Taip pat miesto vadovas informavo, jog gavo žinią apie lėktuvų ir keltų eismo sustabdymą į Lietuvą. Jis tikino, kad šiandien gyvename pagal šios dienos iššūkius ir jei sprendimai keisis, tam bus pasiruošta.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių