Nebelieka Baltijos šalių „burbulo”: Latvija lietuviams išimčių netaikys

Reklama baigsis po sek.

Nors Lietuvos ir Latvijos Vyriausybės dvi dienas vedė derybas, kad lietuviams atvykus į Latviją netektų izoliuotis dėl mūsų šalyje padidėjusio sergamumo koronavirusu rodiklio, kaimyninė valstybė priėmė sprendimą išimčių netaikyti. Tai reiškia, kad nuo penktadienio nebelieka vadinamojo Baltijos šalių burbulo, kuomet tarp trijų valstybių Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai galėjo keliauti be apribojimų.

„Šio pokalbio metu svarbiausias klausimas buvo, ar augant koronaviruso (COVID-19) atvejų skaičiui Lietuvoje ir Estijoje, o Latvijoje išliekant mažam nustatytų atvejų skaičiui, įmanoma būtų išlaikyti vadinamąjį “Baltijos šalių burbulą”. Latvija taiko automatinį mechanizmą, pagal kurį šalys įtraukiamos į paveiktų šalių sąrašą. O tai reiškia, kad Lietuva bus įtraukta į paveiktų šalių sąrašą ir iš Lietuvos nuvykus į Latviją reikės izoliuotis. Latvijos Vyriausybė apsisprendė – nekeis galiojančių taisyklių ir netaikys išimčių nei mums, nei kaimynams estams. Mūsų šalies sergamumo rodiklis viršijo 16 atvejų ir įsigaliojus Latvijos sprendimams mūsų kraštiečiai, nuvykę į šią kaimyninę šalį turės izoliuotis 14 dienų ir laikytis kitų ten galiojančių taisyklių. Toks yra kaimynų latvių sprendimas ir mes jį gerbiame”,- po pokalbio nuotoliniu būdu savo socialinėje paskyroje pranešė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Tiesa, Latvija neplanuoja vykdyti tikros sienų kontrolės ir pasikliaus atvykstančiųjų sąmoningumu.

Planuojantiems keliones bet kuriomis kryptimis, reikėtų labai atidžiai išanalizuoti situaciją šalies, į kurią norima vykti. Kaip žinia, nuvykus į daugelį šalių gali tekti izoliuotis 14 dienų ir laikytis kitų tose šalyse taikomų priemonių, kuriomis siekiama užkardyti koronaviruso (COVID-19) plitimą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių