Neįgalumą, nedarbingumą nustatydavo gaudami kyšius

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo didelės apimties sisteminės korupcijos baudžiamąją bylą, kurioje apkaltinamųjų teismo nuosprendžių sulaukė 8 asmenys. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, organizavo – Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Teismas prekyba poveikiu ir papirkimu pripažino buvusią Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėją R. I. Teismas jai skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje 2 metus, taip pat konfiskavo kaip kyšius gautus 3730 eurų.

Dėl kyšininkavimo nuteisti ir buvę NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjai O. K. ir M. G., jiems skirta po 37 660 Eurų baudų ir atimta teisė 2 metus dirbti valstybės tarnyboje. Šioje byloje teismas taikė ir išplėstinį turto konfiskavimą pagal Baudžiamojo kodekso 723 straipsnį, ir iš O. K. konfiskavo nusikalstamu būdu gautą 40 000 eurų turtą, o iš M. G. – 80 000 eurų turtą.

Dar 5 asmenys, kurie už neteisėtą atlygį siekė paveikti NDNT darbuotojus, yra pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu, jiems skirtos 1883 Eurų baudos.

Šioje byloje vienas asmuo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, skiriant baudžiamojo poveikio priemonę – 5 MGL (188 eurų) dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. Taip pat du asmenys išteisinti dėl papirkimo nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Bylos duomenimis, STT pareigūnai nustatė, kad buvusi NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja R. I., pasinaudodama pažintimis su NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio darbuotojais, pažadėjusi paveikti juos, daugiau nei 20 kartų savo ir kitų asmenų, turinčių teisę priimti sprendimus dėl darbingumo lygio arba jo termino nustatymo, naudai priėmė neteisėtą piniginį atlygį, kurio dalį, kaip kyšį perduodavo buvusiems NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjams O. K. ir M. G.

Skyrių vedėjai O. K. ir M. G. iš įvairių asmenų daugiau kaip po 20 kartų kiekvienas savo naudai priėmė kyšius už teisėtą ir neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už nedarbingumo lygio ar nuolatinės slaugos poreikio bei jų terminų nustatymą.

Jau anksčiau šioje byloje 42 asmenys buvo kaltinti papirkimu, o pripažinę savo kaltę, nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti pagal laidavimą, sumokant nuo 190 iki 760 eurų dydžio įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Dar du asmenys, taip pat pripažinę savo kaltę, teismo nubausti baudžiamuoju įsakymu, paskiriant jiems 3800 ir 5320 eurų baudas.

Šis teismo sprendimas nėra galutinis, jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių