Papildyta. Nelaimė Būtingėje: išsiliejo nafta

Reklama baigsis po sek.

Šiandien apie 10 val. pranešta apie naftos išsiliejimą Būtingės naftos terminale. Apie pastebėtą naftos produktų dėmę pranešė terminalo budėtojas.

Informacija apie nelaimę Facebook paskyroje suskubo pasidalinti LR Aplinkos ministras.

Ką tik gautas pranešimas, jog Būtingės terminale nutrūko žarna ir įsiliejo naftos produktai. Kiekiai dar neaiškūs. Aplinkos apsaugos departamentas ir Lietuvos kariuomenė reaguoja. Netrukus daugiau informacijos“,- rašė S. Gentvilas.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos viršininkas Alfredas Šepštas patvirtino, kad pirminiais duomenimis, trūkus žarnai, į vandenį išsiliejo nafta. Tuo metu krova nevyko. Šiuo metu organizuojamas Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro sraigtasparnio pakėlimas. Galimai juo virš įvykio vietos pakils ir aplinkosaugos pareigūnai. Būtingės terminalo atstovai taip pat plaukia į nelaimės vietą.

A. Šepšto teigimu, preliminariais duomenimis, maždaug kilometro dydžio naftos dėmė šiuo metu juda link Latvijos. Išsamiau apie teršalų kiekį bus galima sužinoti po apžiūros iš oro.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos viršininkas išreiškė susirūpinimą, kad mechaniniam naftos surinkimui, dėl vėjuoto oro, situacija yra nepalanki- bangos teršalus gali mėtyti per užtvarų viršų. Yra ir kita galimybė likviduoti nelaimės padarinius- skaidančių chemikalų panaudojimas, tačiau ji laikoma kraštutine, nes gali turėti neigiamų pasekmių.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro viršininkas komandoras Eugenijus Valikovas spaudos konferencijoje pranešė, kad, remiantis šiuo metu turima informacija, nafta išsiliejo iš laivo „Soll Tengiz“, dirba Būtingės naftos terminalui.

Gavus nuotraukas, filmuotą medžiagą ir ataskaitą iš sraigtasparnio, kuris buvo pakeltas virš įvykio vietos, paaiškėjo, kad naftos dėmė siekė 4 kilometrų ilgį ir 100 metrų plotį. Ji yra dreifuojanti šiaurės, vakarų kryptimis.

Tikėtina, kad išsiliejo iki 1 tonos žaliavinės naftos.

E. Valikovo teigimu, avarijai likviduoti pasiųstas laivas „Šakiai“, taip pat dirba „Soll Tengiz“, uosto direkcijos skirtas vilkikas „TAK-4“.

Taip pat, matydami, kad dreifas yra į Latvijos teritorinių vandenų ir ekonominės zonos pusę, susirišom su kaimynais latviais, jų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centru Rygoje, pranešėm šią informaciją. Jie savo iniciatyva į pagalbą skyrė savo laivą, stovintį Liepojoje, kuris šiuo metu irgi yra tenai“,- sakė E. Valikovas.

Šiuo metu teršalai renkami. Oro sąlygos išties prastos. Bangų aukštis- iki 2 metrų. Taip pat procedūras apsunkina didelis vėjas ir žema oro temperatūra. Pastarasis faktorius- šaltis- ir padeda, neleisdamas naftos produktams skleistis.

Naudojant surenkamąsias buonas ir šepetinius rinkiklius, bus dirbama iki pat tamsos. Tikimasi, kad pavyks tokiu būdu surinkti išsiliejusią naftą.

Informacija nuolat pildoma.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių