Nubrėžta riba, kada šalyje būtų įvestas karantinas

Reklama baigsis po sek.

Nors šalyje pradėjus vakcinacijos kampaniją ir buvo žadama, jog karantino režimo šalyje nebebus įvedama, pandeminei situacijai nerodant norimų rodiklių, visgi tokia galimybė išlieka. Kasdienį įprastą gyvenimą keičiantys ribojimai įsigaliotų reanimacijos skyriuose pasiekus 240 lovų užimtumą. Tai būtų raudonoji linija, kurią peržengus, būtų įvedamos kur kas griežtesnės priemonės. Tiesa, kol kas apie judėjimo ribojimus tarp savivaldybių nekalbama.

Karantinas – pasiekus 240 užimtų lovų skaičių reanimacijose

Vyriausybėje siūlomos naujos pandmeijos valdymo priemonės galėtų sulėtinti viruso plitimą visuomenėje. Vyriausybė siekia išvengti griežto karantino, tačiau tai priklauso nuo numatytų priemonių laikymosi ir viruso paplitimo. Vis dėlto neatmetama, jog didėjant rizikai perkaisti sveikatos apsaugos sistemai, numatyti ribojimai, kurių būtų privalu laikytis reanimacijose pasiekus 240 lovų užimtumą.

Ministrų kabineto pasitarime akcentuota, jog sprendimai dėl karantino įvedimo jau būtų ruošiami ir svarstomi posėdyje, kai intensyviosios priežiūros skyriuose būtų užimta 215 lovų. Pasiekus 240 užimtų lovų ribą, sprendimai įsigaliotų. 

Kai RITS užimtumas pasiektų 240 lovų, siūloma:

— Renginių draudimas, profesionalaus sporto renginiai be žiūrovų;

— Prekybos ploto ribojimo didinimas iki 50 kv. m. (svarstytina, ar visiems, ar tik prekybos centrams);

— Naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų, nebūtinųjų prekių parduotuvių, laisvalaikio ir pramogų paslaugų uždarymas (arba darbo laiko ribojimas)

— Nuotolinis darbas

— Nuotolinis ugdymas ir aukštasis mokslas

— Neformalaus ugdymo ribojimas

— Susibūrimų ribojimas

Karantino galima ir išvengti

Vyriausybės vadovė I. Šimonytė akcentavo, jog karantino galima ir išvengti, tai padaryti gali patys gyventojai – 4 pagrindiniai veiksmai:

— Pasiskiepyti – pagal pilną schemą ar sustiprinančiąja doze.

— Pajutus simptomus, likti namuose ir registruotis tyrimui 1808. Savikontrolės testą atlikti galima, bet į vaistinę pačiam vykti griežtai nerekomenduojama. Bet kuriuo atveju, nepaisant savikontrolės tyrimo atsakymo, jaučiant simptomus svarbu tirtis PGR tyrimu, ką galima daryti mobiliuosiuose punktuose. ECDC naujausiose kontaktų atsekamumo rekomendacijose nurodo, kad COVID-19 simptomai yra kosulys, karščiavimas, dusulys ir staigus skonio ir kvapo netekimas. Papildomi mažiau specifiniai simptomai gali būti gerklės skausmas, sloga, nosies obstrukcija, galvos skausmas, šaltkrėtis, raumenų skausmas, nuovargis, vėmimas ir (arba) viduriavimas, svaigulys, bet gali pasireikšti ir kitų simptomų.

— Vengti nebūtinų kontaktų su kitais asmenimis, įskaitant dalyvavimą renginiuose, buvimą viešose vietose, prekybos centruose (nepaisant imunizacijos statuso).

— Jei nustatyta COVID-19 liga, izoliuotis, pildyti NVSC anketą ir joje nurodyti visus sąlytį turėjusius asmenis ir lankytas vietas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių