Nuo karantino pradžios Klaipėdoje – 704 bedarbiai, verslininkai prašys atleidimo nuo NT mokesčio

Reklama baigsis po sek.

Vaiva Makarauskaitė

Prasidėjus jau trečiajai karantino savaitei Klaipėdos verslininkai tikino gyvenantys neramiomis laukimo nuotaikomis. Nors karantino laikotarpiu mokesčių išieškojimas yra laikinai sustabdytas, tačiau atleidimo nuo jų nėra. Anksčiau ar vėliau visus juos teks sumokėti, tad Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos vadovės teigimu bus bandoma kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybę dėl atleidimo nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

„Kadangi nuo mokesčių kol kas niekas kaip ir neatleidžia, tai sudaro problemas su mokėjimais. Jei verslininkai nedirba patalpose, nuomininkai prašo nuolaidų, arba išvis nenori mokėti. Dėl pagalbos planuojame kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybę, kadangi ji reguliuoja nekilnojamojo turto mokesčio dydį ir lengvatą, tai norime kreiptis dėl atleidimo nuo šio mokesčio visam karantino laikotarpiui. Kol kas miesto savivaldybė sprendžia problemas tiesiogiai susijusias su karantinu, tad mes suprantame situaciją ir kreipsimės tuomet, kai karantinas baigsis.“ – Aurelija Petkūnienė Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos vadovė

Kol Klaipėdos verslininkai gyvena laukimo nuotaikomis, Užimtumo tarnyba skaičiuoja išaugusius bedarbių skaičius. Nuo karantino pradžios Klaipėdos mieste užsiregistravo 704 darbo ieškantys asmenys. Tikėtina, kad šis skaičius artimiausiu metu išaugs, nes yra laukiamas savarankiškai dirbančių asmenų registravimasis.

Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė išeitį: fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį.

„Išmokas savarankiškai dirbantiems asmenims skiria Užimtumo tarnyba. Ji paskiriama per 3 darbo dienas nuo asmens kreipimosi. Į Užimtumo tarnybą bus galima kreiptis nuo balandžio 6 dienos, todėl yra laukiamas ženklus augimas savarankiškai dirbančių asmenų.“ – Užimtumo tarnybos bendradarbiavimo koordinatorė Daiva Kniežienė.

Kaip numatoma Užimtumo įstatymo pataisose, fiksuoto dydžio išmoka bus mokama, jeigu savarankiškai dirbantis asmuo atitiks visas šias sąlygas:

  • Savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per paskutinius metus ir nebuvo išregistruota iki dienos, kai Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją ir karantiną;
  • Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu asmuo nedirba pagal darbo sutartį ir neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių;
  • Neturi neatidėtų įsiskolinimų valstybės biudžetui ir „Sodrai“ (atidėti įsiskolinimai netrukdo);
  • Neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių