Nuo kitos savaitės Seimas grįžta prie intensyvaus darbo

Reklama baigsis po sek.

Kitą savaitę Seime vyks plenariniai posėdžiai. Antradienį Seimui Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, finansų ministras Vilius Šapoka ir laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pristatys, kaip bus įgyvendinamas Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planas.

„Įvertindami tai, kad Seimas dirba sudėtingomis karantino sąlygomis ir toliau siekiame dirbti konstruktyviai ir svarstyti esminius šiam laikotarpiui būtinus įstatymus“, – sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Į parlamento darbotvarkę įtrauktas projektas, kuriuo siekiama finansinių sunkumų priemonių paveiktiems juridiniams asmenims dėl naujojo koronaviruso sudaryti palankesnes sąlygas išsaugoti savo verslą.

Seimas taip pat spręs dėl Respublikos Prezidento vetuotų Turizmo įstatymo ir Civilinio kodekso pataisų, susijusių su neįvykusiomis kelionėmis dėl pandemijos, dėl mokesčių už patentus ir prekių ženklus sumokėjimo atidėjimo.

Slaptame balsavime bus sprendžiama dėl Konstitucinio Teismo teisėjų Ingridos Danėlienės, Giedrės Lastauskienės ir Algio Norkūno paskyrimo, Sigitos Rudėnaitės skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininke. Taip pat numatoma grįžti prie klausimo dėl valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio atleidimo ir naujo kandidato pristatymo.

Seimas planuoja galutinai apsispręsti dėl privačiai sukauptos pensijos išmokėjimo reglamentavimo, Vadovybės apsaugos departamento darbo tobulinimo, žemės ūkio paskirties žemės perleidimo kontrolės stiprinimo ir kt.

Parlamentas svarstys pavasario sesijos darbų programą, kurią siūloma papildyti Vyriausybės pranešimais ir priemonėmis dėl koronaviruso pasekmių mažinimo, nes visuomenės sveikatos ir saugumo užtikrinimas bei ekstremalios situacijos dėl koronaviruso neigiamų pasekmių mažinimas yra vienas svarbiausių šios pavasario sesijos prioritetų.

Numatyta opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos darbotvarkė.

Su atnaujintu Seimo posėdžių grafiku galima susipažinti čia.

Seimo posėdžių darbotvarkės skelbiamos čia.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių