Nuo kitos savaitės specialiųjų poreikių mokinių ugdymas tęsiamas kontaktiniu būdu

Reklama baigsis po sek.

Vyriausybės posėdyje pritarta sprendimui nuo lapkričio 3 d. iki lapkričio 8 d. specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse besimokančių vaikų ugdymo procesą tęsti kontaktiniu būdu.

Tai padaryta dėl to, kad didelių ir labai didelių specialiųjų poreikių, negalią turintiems mokiniams išskirtinai svarbus kontaktinis ugdymo pobūdis. Negalias turintys vaikai negeba savarankiškai ugdytis, jiems yra reikalinga pastovi suaugusiojo pagalba, nuolatinis buvimas šalia. Dažnu atveju šių vaikų kasdienė rutina apsiriboja tik ugdymu ir užimtumu, todėl to atsisakymas įneša didelių iššūkių ir nepastovumo į šių žmonių gyvenimą, o aiškios ir pastovios rutinos turėjimas jiems yra be galo svarbus. Šeimos nariams neretai trūksta žinių, kompetencijų ir galimybių prižiūrint vaiką su negalia, nes tėvai nėra socialinės, švietimo ar sveikatos pagalbos specialistai. Todėl nuotolinis šių vaikų ugdymas nėra tinkama priemonė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad, remiantis spalio 21 d. Vyriausybės nutarimu, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem savaitėms bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose pagal pirminio profesinio mokymo programas besimokantiems mokiniams skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė: kaip įprasta, mokiniai vieną savaitę atostogauja, o kitą savaitę mokysis nuotoliniu būdu.

Pradinukams, taip pat ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams ugdymas kitą savaitę bus vykdomas kontaktiniu būdu ir tose savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantinas (raudonoji zona), jeigu pati savivaldybė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro teikimu nenusprendžia kitaip, t. y. ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių