Nuo pirmadienio Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Plungės rajonuose – karantinas

Reklama baigsis po sek.

Šiandien LR Vyriausybė pritarė siūlymui šalies savivaldybių teritorijas suskirstyti į tris spalvas: žalią, geltoną ir raudoną. Toks skirstymas pritaikytas atsižvelgiant į Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijomis. Diferencijavimas atliekamas atsižvelgiant į naujų susirgimo koronavirusu atvejų skaičių bei teigiamų testų rezultatų kiekį kiekvienoje savivaldybėje. Vadovaujantis naujai sudarytu infekcijos žemėlapiu, nuo pirmadienio skelbiamas lokalus karantinas dvylikoje savivaldybių: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono.

Lokalaus karantino paskelbimas neribos judėjimo Lietuvos teritorijoje, tai reiškia, kad neinfekuoti asmenys iš raudonos spalvos teritorijos galės vykti į kitą miestą, tačiau tai daryti tik būtinosiomis sąlygomis – į darbą, pas gydytojus ir pan.  Lokaliai įvedami griežti ribojimai, kad žmonės sustotų visuomeniniame gyvenime – be būtinos priežasties nevyktų į viešąsias erdves, laikytųsi visų rekomendacijų viruso plitimo stabdymui.

Karantinas bus įvestas nuo spalio 26 dienos vidurnakčio iki lapkričio 9 dienos 24 valandos. Paskelbtose savivaldybėse nustatyta riboti keleivių srautus viešajame transporte, taip pat taikomi draudimai būriuotis, reikalaujama laikytis dviejų metrų atstumo, išskyrus laidotuves, taip pat visose viešose uždarose erdvėse privaloma dėvėti kaukes visiems vyresniems nei šešerių asmenims, išskyrus išimtis neįgaliesiems, valgant kavinėse ir t.t.

  • Viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.
  • Laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto.
  • Vyresni nei 6 metų, viešose uždarose erdvėse ir viešajame transporte turės dėvėti apsaugines kaukes.
  • Valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu.
  • Parduotuvėse, kitose prekybos vietose bus ribojami pirkėjų srautai (reikės vienam pirkėjui užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. metrų plotą).
  • Ribojamas vyresnių nei 14 m. pacientų lankymas, išskyrus sunkius ligonius ir gimdyves, draudžiamas lankymasis socialinės globos įstaigose.

Apribojimų sąrašas dar nėra pilnas, jį sveikatos apsaugos ministerija ketina papildyti artimiausiu metu. Taip pat bus pateiktos rekomendacijos ir kitoms savivaldybėms, esančioms geltonojoje ir žaliojoje zonose. Operacijų centro vadovas pabrėžė, kad lokalus karantinas raudonajai zonai priklausančiose teritorijose bus skelbiamas kiekvieną penktadienį, atsižvelgiant į per savaitę pakitusią pandeminę situaciją.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių