Nuo rytojaus kaukių dėvėti nebeprivaloma

Reklama baigsis po sek.

Vyriausybei priėmus sprendimą nuo birželio 17 dienos Lietuvoje atšaukti valstybinį karantiną, dauguma anksčiau galiojusių ribojimų virs tik rekomendacijomis. Viena iš jų – veidą dengiančių asmens sveikatos apsaugos priemonių dėvėjimas. Kaukes dėvėti bus nebeprivaloma, tačiau LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad pernelyg atsipalaiduoti ir visiškai atsisakyti jų ypač uždarose erdvėse vis dar rizikinga.

„Aš eidamas į parduotuvę kaukę tikrai užsidėsiu, rekomenduoju tai daryti ir kitiems. Žinoma, lauke jų nereikia, tačiau uždarose erdvėse, kur neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo, ar ten, kur žmonių srautai yra dideli, prisidengti veidą vis dar reikėtų. Juolab, kad pastaruoju metu atsiranda vis daugiau mokslinių straipsnių, įrodančių šios sveikatos apsaugos priemonės naudą. Jeigu kaukes dėvi ne vienetai, o dauguma žmonių, rizika susirgti ženkliai sumažėja“, – teigė LR sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Šiandien, birželio 16 dieną, kaukes dėvėti vis dar privalo visi asmenys nuo 6 metų. Veidą dengiančias priemones reikia naudoti visose prekybos, paslaugų teikimo vietose uždarose erdvėse, taip pat turgavietėse, renginiuose ir kituose masiniuose žmonių susibūrimuose lauke.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių