Nuo rytojaus už kaukės nedėvėjimą – baudos

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto, rajono savivaldybėse įsigaliojus lokaliam karantinui, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai jau nuo trečiadienio pradėjo įvairiose viešose vietose vykdyti prevencinę priemonę – stebima, kaip žmonės laikosi ribojimų ir ar dėvi kaukę bei tai daro taisyklingai. Spalio 28-ąją policijos pareigūnai lankėsi uostamiesčio turgavietėse. Dėl šių nurodymų nevykdymo prevenciškai įspėti tik 8 žmonės, o piktybiškai besipriešinantiems keliems asmenims teko surašyti ir protokolus.

“Visų pirma norėčiau pabrėžti, kad ribojimų laikymosi kontrolės tikslas nėra nubausti, o atkreipti visuomenės dėmesį į galiojančias tvarkas, kurių privalu laikytis. Atrodo, kad virusas nėra naujiena, ir visi viešoje erdvėje tikrai matome tuos vis didėjančius naujų atvejų skaičius, tačiau ir policijos pareigūnams vykdant šią prevencinę priemonę teko susidurti su pandemijos tikrumu abejojančiais žmonėmis. Jie piktybiškai atsisakė dėvėti kaukių ir ragino pareigūnes jiems įrodyti viruso egzistavimą. Tai tokiems piktybiškai nusiteikusiems asmenims buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir skirtos baudos. Mes gyvename teisinėje valstybėje, o kaukių dėvėjimas viešose vietose nėra tik paprasta rekomendacija, ji – privalomojo pobūdžio, tad turime visi laikytis taisyklių”, – teigė Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkė Rasa Bekėžienė.

Šiandien prevencinė priemonė buvo vykdoma uostamiesčio centre – Mažvydo alėjoje, Skulptūrų parke ir Herkaus Manto gatvėje. Klaipėdos miesto ir Prevencijos skyriaus pareigūnai vėl tikrino, kaip laikomasi nurodymo viešose vietose tinkamai dėvėti apsaugines veido kaukes, nesibūriuoti ir laikytis saugaus 2 metrų atstumo. Per pora valandų prevenciškai įspėti 22 klaipėdiečiai. Į pareigūnų pastabas žmonės reagavo geranoriškai – dažniausia teisinosi, kad užsidėti kaukę tiesiog pamiršo.

Nuo rytojaus ne tik įspėjimas, bet ir bauda

Ko gero ne vienas klaipėdietis, vaikštantis miesto gatvėse vis dar pastebi kaukių nedėvinčių asmenų. Nors ši priemonė privaloma jau nuo trečiadienio, policijos pareigūnai kol kas dar skyrė kelias dienas pereinamajam laikotarpiui ir susitaikymui su neišviangiamu jų dėvėjimu. Tačiau nuo šeštadienio žadama vien tik įspėjimais nebeapsiriboti. Kaukių nedėvintiems ar netinkamai tai darantiems asmenims bus skiriamos piniginės baudos. Jos  fiziniams asmenims siekia nuo 500 iki 1500 eurų, juridiniams – nuo 1500 iki 6000 eurų (pagal LR ANK 526 str. 3 d.).

Kaip laikomasi reikalavimų COVID-19 infekcijos plitimui mažinti per Vėlinių savaitgalį, kai daug žmonių keliaus aplankyti artimųjų kapų, pareigūnai stebės itin akylai – sustiprintos jų pajėgos patruliuos ir kapinėse, jų prieigose, kitose susiburti pamėgtose viešose vietose. Ten bus stebimas ne tik kaukių dėvėjimas, tačiau ir atstumų laikymasis.

“Mes tikrai jau esame pasirengę planus ir juos įgyvendinsime. Kadangi žmonės ilgąjį savaitgalį tikrai neliks namuose, o kaip ir kasmet vyks aplankyti artimųjų kapų, policijos pareigūnai budės tiek Joniškės, tiek Lėbartų kapinėse, kontroliuos ir stebės judėjimą, ar žmonės nesibūriuoja į didesnes nei 5 asmenų šeimas, ar tarp tų susibūrimų yra išlaikomas būtinas ne mažiau nei 2 metrų atstumas. Tikrai kreipiamės į visuomenę ir raginame būti atsakingais”, – teigė R. Bekėžienė.

Prevencinės priemonės – visą ilgąjį savaitgalį

Kaip ir kasmet, Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienomis, taip ir šiemet policijos pareigūnai patruliuos nei tik miesto viešose erdvėse, tačiau ir gatvėse. Kelių policijos tarnybos pareigūnai ne tik reguliuos transporto priemonių eismą, siekiant išvengti spūsčių, tačiau ir ypatingą dėmesį skirs vairuotojams. Įvairiose kelio atkarpose bus nuolat tikrinamas vairuotojų blaivumas, kelių eismo taisyklių laikymasis, greičio viršijimas. Pastarasis bus stebimas ir visuomenėje trikojais vadinamomis stacionariomis matavimo priemonėmis, tad vairuotojai raginami laikytis reikalavimų, nekelti grėsmės nei sau, nei aplinkiniams. Policija prašo būti supratingais ir tolerantiškais vieni kitiems.

Po ilgojo savaitgalio policijos pareigūnai ketina ir toliau vykdyti prevencines priemones tiek keliuose, tiek viešose erdvėse. Žadama stebėti ir kontroliuoti ne tik vyresniųjų klasių mokinių užimtumą, ar jie dalyvauja ugdymo procese, ar visgi laiką leidžia prekybos centruose, bet ir bus skiriamas dėmesys įmonių patikrinimams.

“Mes kartu su Klaipėdos miesto viešosios tvarkos skyriaus specialistais lankysimės kavinėse, baruose, kitose paslaugų teikimo vietose, žiūrėsime ir stebėsime, kaip laikomasi visų Vyriausybės bei valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro vadovo nurodymų. Ypatingą dėmesį skirsime toms įmonių grupėms, kurios turi licencijas prekiauti alkoholiniais gėrimais”, – neslėpė R. Bekėžienė.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių