Nuo šeštadienio Lietuvoje – karantinas

Reklama baigsis po sek.

Šiandien ministrų kabinetas pritarė siūlymui Lietuvoje įvesti visuotinį karantiną. Jis prasidės lapkričio 7 d. 00.00 val. ir tęsis mažiausiai tris savaites iki lapkričio 29 d. 24.00 valandos. Šiuo laikotarpiu visose šalies savivaldybėse bus taikomi tam tikri veiklos ribojimai bei prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.

 1. Socialinis bendravimas. Įpareigojimas susilaikyti nuo kontaktų su kitų šeimų/namų ūkių nariais; privačiai susitikti gali ne daugiau kaip dviejų šeimų/namų ūkių nariai ir ne daugiau kaip 10 žmonių; susitikimo metu rekomenduojamos kaukės.
 2. Kelionės šalies viduje. Jeigu laikomasi socialinės distancijos apribojimų, nėra ribojamos, bet nerekomenduojamos.
 3. Vestuvės ir kitos asmeninės šventės nerekomenduojamos, tačiau esant neišvengiamybei gali susiburti ne didesnės kaip 10 žmonių grupės, kuriose dalyvauja tik artimi giminaičiai, visi asmenys privalo dėvėti kaukes. Dėl laidojimo paslaugų teikimo – iš pradžių buvo siūlymas leisti dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, tačiau atsižvelgiant į tai, kad išlydint į paskutiniąją kelionę reikalinga papildoma aptarnaujančio personalo pagalba (nešėjai, kunigai ir pan.), nuspręsta patikslinti, kad laidotuvėse gali dalyvauti 10 artimų asmenų, neįskaičiuojant aptarnaujančių žmonių.
 4. Bažnyčia. Draudimas vykdyti pamaldas ir kitas apeigas fiziškai, rekomendacija vykdyti jas internetu.
 5. Viešojo maitinimo įstaigos aptarnauti klientų negalės, maistas tiekiamas tik išsinešti.
 6. Parduotuvės ir vaistinės. Maisto parduotuvės ir vaistinės veiks įprastu režimu, kitų poreikių parduotuvės griežtai riboja pirkėjų srautus. Parduotuvės, vaistinės gali tęsti darbą tik užtikrindamos 10 kv. metrų ploto vienam pirkėjui bei laikantis visų kitų būtinų sveikatos apsaugos priemonių.
 7. Kirpyklos, grožio, tatuiruočių salonai gali tęsti darbą, jei laikomasi higienos reikalavimų. Privalomos kaukės, išankstinė registracija.
 8. Masažo kabinetai stabdo darbą, išskyrus medicinos procedūras; privalomos kaukės.
 9. Sporto, kūno kultūros klubai, baseinai, SPA – uždaromi.
 10. Šokių, dainavimo, kiti kontaktiniai užsiėmimai – draudžiami.
 11. Sporto, kūno kultūros veikla. Tik individualios treniruotės lauke; būtina išlaikyti bent 2 m. distanciją.
 12. Leidžiama sportuoti individualiai, dviese arba su šeimos/namų ūkio nariais.
 13. Viešbučiai. Leidžiama veikti tik individualių svečių paslaugoms teikti, išlaikant 2 m. atstumą bei dėvint kaukes; grupių paslaugos draudžiamos; maistas į kambarį ar išsinešti; privalomos kaukės.
 14. Darbo ar laisvalaikio susirinkimai vidaus patalpose ar išorėje – draudžiami.
 15. Viešasis transportas. Žmonės keliauja tik sėdimose vietose. Privalomos kaukės. Rekomenduojama keliauti tik tada, kai tai neišvengiama (darbo, gydymo reikalais ar apsipirkti maisto).
 16. Mokyklos ir darželiai. Veikia ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir pradinės klasės; dėl darželio lankymo sprendžia tėvai; draudžiama reikalauti pateisinti nelankytas darželio dienas. Jei kyla rizika dėl galimo viruso plitimo, darželių ir pradinių klasių veikimas gali būti nedelsiant stabdomas. Vyresnių klasių kontaktinės pamokų valandos apribojamos ne mažiau kaip 50 proc., nuotolinis mokymas taikomas ne mažiau kaip 50 proc. mokymo laiko. Gimnazijoms leidžiama 100% taikyti nuotolinį mokymą.
 17. Neįgaliųjų dienos centrai tęsia veiklą, jeigu įmanoma visiems proceso dalyviams užtikrinti kaukių dėvėjimą ir socialinę distanciją.
 18. Aukštosios mokyklos vykdo tik nuotolinį mokymą.
 19. Muziejai, teatrai, kino teatrai, kazino – uždaromi, nevyksta jokie vieši renginiai.
 20. Sporto renginiai vyksta be žiūrovų.
 21. Užtikrinamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas viešajame bei privačiajame sektoriuje, vadovaujantis šiais principais:

21.1. pilnai užtikrinama skubi pagalba;

21.2. pilnai užtikrinama COVID19 diagnostika, gydymas, izoliacija;

21.3. pilnai užtikrinama planinė neatidėliotina pagalba, kurios nesuteikus gali reikšmingai pablogėti paciento būklė;

21.4. proporcingai gali būti ribojama planinė pagalba, siekiant užtikrinti 21.1-22.3 paslaugų teikimą.

 1. Apribojamas trumpalaikių ir ilgalaikių pasimatymų organizavimas bei vykdymas įkalinimo įstaigose.

Visos paslaugos ir veikla, kurias galima teikti, vykdyti nuotoliniu būdu, taip ir turi būti teikiamos, siekiant kiek įmanoma išvengti fizinio, socialinio kontakto.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių