Nuo šeštadienio – privalomas kaukių dėvėjimas

Reklama baigsis po sek.

Po šios savaitės pradžioje įvykusio Vyriausybės COVID-19 komiteto posėdžio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius neslėpė, kad siūlys ministrų kabinetui į uždaras erdves grąžinti privalomąjį kaukių dėvėjimą.

„Siūlysime viešose uždarose vietose privalomai dėvėti kaukes. Mes matome, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, susirgimų skaičius didėja, tad siekiant nepadaryti žalos ekonomikai bei apsaugoti mūsų gyventojus, taip pat apsaugoti, kad jie neprarastų darbo vietų, siūlysime pakeisti nutarimą ir įvesti keletą papildomų reikalavimų uždarose vietose – laikytis saugaus atstumo ir kitų būtinų priemonių”, – teigė E. Jankevičius.

Privalomąjį kaukių dėvėjimą šiandien vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo siūloma grąžinti į viešojo transporto priemones, prekybos centrus, parduotuves, taip pat į kitas žmonių mėgstamas ir lankomas vietas, paslaugų teikimo vietas. Išimtys taikomos viešojo maitinimo paslaugas teikiančiose įstaigose ir tose paslaugų teikimo vietose, kuriose paslaugos teikti uždengus veidą neįmanoma (pvz., barzdos skutimas), . Veidą dengiančias apsaugos priemones nebus privaloma dėvėti ir kultūros bei sporto renginiuose.

“Aš pasiruošęs pakeisti sveikatos apsaugos ministro sprendimą dėl kaukių dėvėjimo, siekiant apsaugoti mūsų žmones nuo pavojingo viruso, siekiant apsaugoti mūsų ekonomiką, taip pat pasiųsti žinutę verslui, kad mes jo pakartotinai nebeuždarysime”, – teigė laikinai A. Verygą pavaduojantis ministras E. Jankevičius.

Privalomasis kaukių dėvėjimas uždarose patalpose, uždarose viešose erdvėse, viešojo maitinimo įstaigose bei tam tikrose paslaugų teikimo vietose pradės galioti jau ateinantį šeštadienį, rugpjūčio 1 dieną. Detalias privalomąsias rekomendacijas dėl kaukių dėvėjimo sveikatos apsaugos ministerija pateiks artimiausiu metu (šiandien arba rytoj).

Akcentuota, kad uždarose patalpose asmenų kaukių dėvėjimą privalo užtikrinti patalpų valdytojai.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių