Nuo šiandien bus galima teikti paraiškas daliniam nuomos mokesčio kompensavimui

Reklama baigsis po sek.

LR energetikos ministras, laikinai einantis Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas Žygimantas Vaičiūnas šį rytą nuotoliniu būdu vykusioje spaudos konferencijoje pranešė, kad praėjusį ketvirtadienį vakare buvo gautas Europos komisijos sprendimas, kuriuo buvo suderinta valstybės pagalba verslui. Tai reiškia, kad jau nuo šiandien (pirmadienio) 15 valandos bus galima teikti paraiškas daliniam nuomos mokesčio kompensavimui.

50 procentų kompensaciją gaus ne visi

Dėl valstybės teikiamos nuomos mokesčio kompensacijos gali kreiptis tos įmonės, kurių veikla buvo sustabdyta dėl kovo 16 dieną paskelbto valstybinio karantino. Taip pat paraiškas gali pateikti ir tie verslo subjektai, kuriems švelninat karantiną, buvo leista atnaujinti savo veiklą.

Valstybės teikiama finansine pagalba (50 procentų nuomos mokesčio kompensacija) galės pasinaudoti tik tie patalpų nuomininkai, kuriems nekilnojamojo turto valdytojas (patalpų savininkas, nuomotojas) suteiks 30 procentų nuolaidą.

“Yra sąlyga, kad bent 30 procentų nuolaidą suteiktų nekilnojamojo turto valdytojas, t.y. nuomotojas. Ši nuolaida būtina sąlyga, nes tokia buvo vyriausybės sprendimo esmė. Vertinome ir kitų šalių pavyzdžius. Prie nuomos mokesčio mažinimo solidariai turi prisidėti visos šalys. Įvertinome, kad 30 procentų nuolaida yra racionalus dydis. Tikimės, kad tai ir bus padaryta”, – spaudos konferencijos metu teigė Ž. Vaičiūnas.

Į valstybės teikiamą finansinę paramą galės pretenduoti ne tik smulkusis ar vidutinis verslas, tačiau ir didesnės įmonės, turinčios daugiau nei 250 darbuotojų.

Valstybės teikiama parama, kartu su nuomotojo 30 procentų nuolaida reikštų, kad nuomininkui tektų sumokėti ne daugiau negu 20 procentų nuomos mokesčio. Vertinant šalyje susiklosčiusią situaciją bei atsižvelgiant į tai, kad verslininkų pajamos greitai neatsistatys, kompensacija būtų taikoma ne tik karantino laikotarpiu bet ir dar du mėnesius po jo atšaukimo.

Siekdamas gauti finansavimą, pareiškėjas INVEGOS interneto svetainėje www.invega.lt turi užpildyti paraišką, kurioje pateiktus nuomos duomenis patvirtina nuomotojas. Kartu su paraiška pareiškėjas turi pateikti duomenis apie sąskaitas faktūras už 2020 m. vasario mėn. suteiktas nuomos paslaugas ir mėnesius, kuriais jam buvo suteikta nuolaida iki paraiškos pateikimo dienos, nurodyti informaciją apie vykdomą pagrindinę veiklą ir kitus duomenis. Pareiškėjas, iš INVEGA gavęs dalinio nuomos mokesčio kompensaciją, turi sumokėti nuomotojui nuomos mokestį ne vėliau kaip per 5 darbo dienas (jei nėra apmokėjęs).

Patalpų nuomos sutartis turi būti pasirašyta ne vėliau kaip 2020 m. kovo 15 d., paraiškos pateikimo metu ji turi būti galiojanti ir registruota VĮ Registrų centre.

Priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ sąlygų aprašą rasite www.invega.lt

Kompensacijai – 100 milijonų eurų

Valstybės numatomai kompensacijai už nuomos mokestį ketinama skirti 100 milijonų eurų, tačiau stebint didesnį poreikį, numatoma galimybė šią sumą padidinti.

Patalpų nuomininkai nuo 15 valandos jau gali teikti paraiškas. Ministerijai privaloma pateikti ne tik ją, tačiau ir nekilnojamojo turto valdytojo(nuomotojo) patvirtinimą, kad patalpos yra iš tiesų nuomojamos, sutartis užregistruota Registrų centre. Gauti duomenys bus įvertinti per 10 darbo dienų, kompensacija išmokama kas mėnesį.

Turizmo sektoriui pagalba – dar šią savaitę

Laikinai Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis Žygimantas Vaičiūnas patikino, kad yra ruošiamas valstybės paramos planas ir turizmo sektoriui. Toks veiksmų planas tikrai yra rengiamas, tikimasi, kad tos priemonės vyriausybėje bus aptartos dar šią savaitę. Tada galėtume numatyti konkrečias priemones šiam sektoriui, turiu mintyje ir kelionių organizatorius, ir vietinio turizmo skatinimą” – teigė Ž. Vaičiūnas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių