Nuo šiandien neberibojamas kavinių, barų, naktinių klubų darbo laikas

Reklama baigsis po sek.

Nuo šio trečiadienio šalyje atšaukus karantiną, nebelieka ribojimo kavinėms, barams, naktiniams klubams, kitoms viešojo maitinimo ir pasilinksminimo įstaigoms dirbti tik iki 23 valandos. Jie gali grįžti prie įprasto savo darbo laiko. Pasak Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkės Aurelijos Petkūnienės, šis vyriausybės sprendimas galbūt padės greičiau atsitiesti koronaviruso pandemijos metu nukentėjusiam sektoriui. Tačiau ypatingai sėkmingo vasaros sezono nesitikima. Nerimą kelia prognozuojamas mažas užsienio turistų kiekis.

Darbo laiko ribojimo panaikinimas ypač reikalingas naktiniams klubas

Valstybinio karantino laikotarpiu viešojo maitinimo paslaugas teikiančios įstaigos turėjo galimybę veiklą vykdyti išvengiant socialinio kontakto. Kai kurios iš jų maistą tiekė išsinešimui arba saugiai pristatydavo į klientų nurodytą objektą. Vėliau, karantinui švelnėjant, buvo leista paslaugas teikti iš pradžių lauko kavinėse, vėliau ir vidinėse patalpose. Tad leidimas dirbti bent jau iki 23 valandos buvo proga pamažu susigrąžinti klientus ir tokiu būdu išlaikyti darbuotojus. Šioje situacijoje labiausiai nukentėjo naktinių klubų ar kitų pasilinksminimo vietų įstaigos, kurios įprastai darbą pradeda tik vėlų vakarą. Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkės teigimu, karantino atšaukimas leis ir šiam sektoriui atnaujinti veiklą.

„Naktiniai klubai iš viso dirbti negalėjo. Jeigu leidimas buvo išduodamas tik iki 23 valandos, tai praktiškai, jiems net atsidaryti neapsimokėjo. Darbo laiko neribojimas teigiamos įtakos turės ir toms maitinimo įstaigoms, kurios paslaugas teikdavo tarkim tik nuo vakaro, neduodavo dienos pietų ir panašiai. Tai joms irgi atsiranda viltis dirbti ne po kelias valandas per dieną, kaip buvo iki šiol, o neribotai. Nors ir apskritą parą“, – teigė A. Petkūnienė

Tam tikri apribojimai kavinėse ir baruose liks

Nors viešojo maitinimo, pramogų ir pasilinksiminimo įstaigos galės dirbti neribotai, vis dėlto jose net po karantino atšaukimo bus reikalaujama laikytis tam tikrų asmens sveikatos apsaugos priemonių.

Laisvalaikio ir pramogų vietose eilėse turi būti ne mažesni kaip 1 metro atstumai, privaloma patalpų dezinfekcija, rankų higienos laikymasis,  rekomenduojama darbuotojams dėvėti asmens apsaugos priemones. Draudžiama dirbti darbuotojams, turintiems simptomų arba jeigu jiems paskirta izoliacija. Tie patys ribojimai galioja lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų veiklai.

Viešojo maitinimo įstaigoms (restoranams, kavinėms, barams, naktiniams klubas ir kitoms pasilinksminimo vietoms) taikomas saugus 2 metrų atstumas tarp asmenų, sėdinčių prie stalų (gali būti mažiau, jeigu įrengtos pertvaros), būtina patalpų dezinfekcija, rankų higienos laikymasis (plovimas ir / ar dezinfekcija). Darbuotojams draudžiama dirbti turint simptomų arba jeigu jiems paskirta izoliacija, rekomenduojama dėvėti asmens apsaugos priemones. 

Sėkmingo vasaros sezono laukiama, bet nesitikima

Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkės A. Petkūnienės teigimu, kai kurios uostamiestyje esančios kavinės neskubėjo atsidaryti iš karto po to, kai tą leido daryti vyriausybė. Kai kurios viešojo maitinimo įstaigos šį žingsnį žengė tik birželio mėnesį. Nors senamiestyje jau jaučiamas klientų srautų pagyvėjimas, ypač esant geriems orams, tačiau ateities perspektyvas šiam verslo sektoriui temdo užsienio turistų prognozuojamas sumažėjimas.

„Dabar į kavines daugiausiai ateina vien lietuviai. Kartais, kai geras oras, pasitaiko vienas kitas Estijos pilietis, bet užsienio turistų – vienetai. Nesinori pesimistiškai mąstyti, bet ko gero reikia susitaikyti su ta mintimi, kad šis vasaros sezonas nebus toks, kaip ankstesni. Dirbsim ir stengsimės, bet lietuviai užsienio turistų srautų kažin ar kompensuos. Mūsų tautiečiai į pajūrį atvažiuoja tik esant geram orui, tuo tarpu užsieniečiai į pastarojo prognozes nekreipia jokio dėmesio. Nusiperka bilietus iš anksto ir visą laiką vis tiek praleidžia daugiausiai Klaipėdoje“, – įžvalgomis dalinosi A. Petkūnienė.

Pašnekovės teigimu, uostamiestis turi visas galimybes pritraukti tiek užsienio valstybių, tiek Lietuvos gyventojus. Turimi privalumai – jūra, infrastruktūra, pagerėjusi automobilių statymo erdvė, išvystytas miesto transportas, taip pat apgyvendinimo sektorius. Tikimasi, kad vasara nešykštės gerų orų, tuomet ir tautiečių klientų srautai uostamiestyje bus kur kas didesni nei iki šiol.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių